Αστέρας Τρίπολης- ΠΑΣ Γιάννινα: Εύκολη νίκη για τους Γιαννιώτες με 1-2

Live o αγώνας Αστέρας Τρίπολης και ΠΑΣ Γιάννινα (19:15)

Ενημερώθηκε: 19/08/17 - 21:09

Λήξη του αγώνα και μεγάλη νίκη για τον ΠΑΣ Γιάννενα με 1-2 μέσα στο «Θ. Κολοκοτρώνης» επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης

Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα στο 88'!

Ο Αστέρας Τρίπολης προσπαθεί να πιέσει ακόμα περισσότερο και να πετύχει ένα δεύτερο γκολ απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννεα στο 70'

ΓΚΟΛ! Ο Αστέρας Τρίπολης με το «καλημέρα» στο δεύτερο ημίχρονο σκοράρει με τον Καλτσά στο 49' και μειώνει σε 1-2 απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννενα

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου με το σκορ να παραμένει στο 0-2 για τον ΠΑΣ Γιάννενα

Στο 35' ο Αστέρας Τρίπολης προσπαθεί ανεπιτυχώς να σκοράρει με το σκορ να παραμένει στο 0-2 υπέρ του ΠΑΣ Γιάννενα με τα γκολ των Ναδάλες και Μαυροπάνου

Γκολ! Η πίεση αποδίδει για τον ΠΑΣ Γιάννενα και ο Μαυροπάνος σκοράρει στο 17'! 0-2 το σκορ

Παραμένει το 0-1 για τον ΠΑΣ Γιάννενα στο 16' με τους Γιαννιώτες να πιέζουν συνεχώς τον Αστέρα Τρίπολης που δείχνει να βρίσκεται ακόμα σε διακοπές

Το πρώτο γκολ της χρονιάς σκοράρει ο ΠΑΣ Γιάννενα με γκολ του Ναδάλες στο 6'!

Ξεκινάει το ματς, μετά την τήρηση ενός λεπτού σιγής για τα θύματα στην Βαρκελώνη. Καλή ποδοσφαιρική χρονιά να έχουμε!

Αστέρας Τρίπολης και ΠΑΣ Γιάννινα θα αναμετρηθούν σήμερα Σάββατο (19/8, 19:15) στο γήπεδο "Θ. Κολοκοτρώνης".

Με απουσίες και οι δύο ομάδες στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Για τους Αρκάδες εκτός βρίσκονται ο Ισνάλδο που ταλαιπωρείται από ένα διάστρεμμα κι ο επίσης τραυματίας Γκοντό, ενώ δεν βρίσκεται στην αποστολή ούτε ο Τσουκαλάς. Από την πλευρά του ο Γιάννης Πετράκης δεν μπορεί να υπολογίζει στον τραυματία Σκόνδρα και τον νεοαποκτηθέντα Γάλλο φορ Μπετρά που κρίθηκε ανέτοιμος.

Αναλυτικά οι αποστολές των δύο ομάδων:

Αστέρας: Αθανασιάδης, Τσιφτσής, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Γιαννούλης, Ιγκορ, Σελίν, Κυριακόπουλος, Ντουντού, Μάσα, Μουνάφο, Μαδίντα, Ιγκλέσιας, Τσιλιανίδης, Καλτσάς, Κώτσιρας, Στανισάβλιεβιτς, Μανιάς, Δουβίκας.

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Γιαννίκογλου, Μιχαήλ, Μπέριος, Γιάκος, Τζημόπουλος, Γαρουφαλιάς, Καρανίκας, Κόντε, Ναδάλες, Μαυροπάνος, Μπουκουβάλας, Νικολιάς, Κοζορώνης, Λίλα, Ροντρίγκεζ, Βιδάλ, Ντόλοβατς και Χαλκιαδάκης.