"Χ"αμένοι και οι δυο!

Ενημερώθηκε: 21/01/17 - 21:01

Ηρακλής και Βέροια ήθελαν μόνο τη νίκη στο μεταξύ τους παιχνίδι προκειμένου να απομακρυνθούν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, αλλά όπως συμβαίνει σε αυτές τις περιπτώσεις οι δυο ομάδες έμειναν στο 1-1 και στον...πάτο της βαθμολογίας.

Έπειτα από ένα πρώτο ημίχρονο που δεν είχε την παραμικρή φάση, το γκολ του Ηρακλή στην έναρξη της επανάληψης, άλλαξε τη μορφή του αγώνα.. Μόλις στο 51' ο Στάμου ολοκλήρωσε μια φάση διαρκείας στα καρέ της Βέροιας, κάνοντας το 1-0 με κεφαλιά, αλλά πολύ γρήγορα (59') οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με πολύ όμορφο τέρμα του Λινάρδου.

Στο μισάωρο που απέμεινε στο ματς, η μπάλα ήταν πάνω-κάτω, με τη Βέροια να είναι πολύ επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις, αλλά και τον "Γηραιό" να γεμίζει με παίκτες την αντίπαλη περιοχή, ωστόσο το 1-1 παρέμεινε, με τους γηπεδούχους να είναι οι πολύ μεγάλοι χαμένοι που παραμένουν στον πάτο της βαθμολογίας.

Ηρακλής (Σ. Παντελίδης): Χουάντερσον, Ρούσσος (72' Καραγκούνης), Στάμου, Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς, Δώνης, Αγγελόπουλος. Μοντέιρο, Λεοζίνιο (82' Λουκίνας), Πασάς (69' Ηλιάδης), Περόνε.

Βέροια (Θ. Γράφας): Καντιμοίρης, Μαλόν, Ασίγκμπα, Καλί, Βασιλαντωνόπουλος, Μπαλάφας, Τομάς (71' Κάλβο), Μπελαΐντ (46' Κάλβο), Λινάρδος, Σαρπόνγκ (86' Μελίσσης), Καπετάνος.

Διαιτητής: Σπυρίδων Σελίμος (Λακωνίας)
Βοηθοί: Στυλιανός Τσολάκης (Αθηνών), Εμμανουήλ Καλφάκης (Χανίων)