Ισοπαλία ανάμεσα σε Απόλλωνα και Ξάνθη

Ενημερώθηκε: 26/07/17 - 23:22

Απόλλων Αθηνών και Ξάνθη ήρθαν ισόπαλοι με 1-1, στο τελευταίο τους φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας επί βουλγαρικού εδάφους.

Ο Μαάτσι με τη συμπλήρωση μισής ώρας άνοιξε το σκορ για την Ελαφρά Ταξιαρχία, ενώ έχασε την ευκαιρία στο 60ο λεπτό να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα αλλά και αυτό της ομάδας του. Εν τέλει η Ξάνθη έφτασε στην ισοφάριση στο 88’ με τον Μπρίτο.

Ντεμπούτο για τον Απόλλωνα έκανε ο Ανιέτε, ενώ ο Παπάζογλου αποχώρησε μόλις στο 5ο λεπτό λόγω σκισίματος στο φρύδι.

Απόλλων Σμύρνης: Τσόβιτς (60’ Ζαρόπουλος), Ντάσιος (60’ Αγγελόπουλος), Παπάζογλου (5’ Κοντοές, 85’ Κατσάρας), Βαφέας, Βαλλιάνος (60’ Κούρος), Κονέ (60’ Μπαμπιάρζ), Καλλέργης (70’ Ανιέτε), Μαάτσι (70’ Καστιγέχος), Σιατραβάνης (70’ Αναστασίου), Μενδρινός (60’ Αλμπάνης), Ελ Μπάζ (60’ Μπαρτολίνι)

Ξάνθη (α' μέρος): Ζίβκοβιτς, Λισγάρας, Χατζητερζόγλου, Ορφανίδης Λ., Συλλά, Καμαρά, Λουσέρο, Ορφανίδης Π., Κίκε, Φασίδης, Κάστρο

Ξάνθη (β' μέρος): Γκαραβέλης, Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Σβάρνας, Κασάδο, Ντε Λούκας, Κώστας, Μελιόπουλος, Μπρίτο, Γέντρισεκ, Ρότσε