«Καθάρισε» με 1-0 και Πρίγιοβιτς ο ΠΑΟΚ τον Πανιώνιο

«Καθάρισε» με1-0 και Πρίγιοβιτς ο ΠΑΟΚ τον Πανιώνιο

Ενημερώθηκε: 21/05/17 - 20:25

Την πρώτη του νίκη στα πλέι οφ πήρε ο ΠΑΟΚ. Με φοβερό γκολ του Πρίγιοβιτς, ο «δικέφαλος του βορρά» λύγισε με 1-0 τον Πανιώνιο, που πλήρωσε την ανόητη αποβολή του Μασούντ!

Ο ΠΑΟΚ μπήκε στον αγωνιστικό χώρο, με εμφανή σκοπό να πάρει τα ηνία του αγώνα από το ξεκίνημά του, κάτι που έγινε, ωστόσο αδυνατούσε να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στα καρέ του Πανιωνίου, με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να χτυπήσουν στο αγαπημένο τους παιχνίδι, στην κόντρα-επίθεση. Το ματς ήταν κακό, δεν υπήρχε ρυθμός ούτε και καλές στιγμές μπροστά στις δύο εστίες.

Η πρώτη αξιοσημείωτη φάση στο παιχνίδι ήρθε στο 25ο λεπτό και ανήκε στον Πανιώνιο. Μετά από ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ο Μασούρας έγινε κάτοχός της και σούταρε έξω από την περιοχή, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι είχαν και νέα ευκαιρία. Μετά από εξαιρετική αντεπίθεση, ο Μασούρας έστρωσε στον Σιώπη, ο οποίος έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής αλλά ο Γλύκος μπλόκαρε! Ο ΠΑΟΚ ήταν κακός, έδειχνε να μην μπορεί να βρει λύσεις για να διασπάσει την καλοστημένη άμυνα των «κυανέρυθρων». Μέχρι να φτάσει το τελευταίο τρίλεπτο του πρώτου μέρους, όταν και απείλησε δις.

Ήταν το 44ο λεπτό όταν ο Μάτος έφυγε στην αντεπίθεση και με φανταστική κάθετη πάσα έβγαλε τον Μπίσεσβαρ απέναντι από τον Γιαννιώτη, αλλά το πλασέ του Ολλανδού σταμάτησε στο δεξί δοκάρι της εστίας και δύο λεπτά μετά, η κεφαλιά του Κάμπος μετά τη σέντρα του Πέλκα δεν βρήκε για λίγο στόχο!