Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2: Απόδραση με Τάισον

Λαμία-ΠΑΟΚ 0-1: Απόδραση με Τάισον

Ενημερώθηκε: 03/03/24 - 22:02

«Ξεκλείδωσε» τη Λαμία και πάτησε ξανά κορυφή ο ΠΑΟΚ!

Σε ένα παιχνίδι που είχε τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης δημιουργώντας ουκ ο λίγες τελικές, ο «δικέφαλος του βορρά» χρειάστηκε δύο γκολ στο τελευταίο 20λεπτο για να «καθαρίσει» τη Λαμία και να φύγει με το διπλό από το «Αθανάσιος Διάκος» (0-2), στο πλαίσιο της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής της Stoiximan Super League!

Ο Τάισον ήταν εκείνος που έδωσε προβάδισμα στους Θεσσαλονικής με υπέροχο τελείωμα εκτός περιοχής στο 71', για να έρθει ο Μπάμπα και με κίνηση... αλά σέντερ φορ να διαμορφώσει το τελικό σκορ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων!

Με το τρίποντο αυτό, η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου ανέβηκε εκ νέου στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 60 βαθμούς, εκμεταλλευόμενη και την «γκέλα» της ΑΕΚ στο «Κλ. Βικελίδης» απέναντι στον Άρη!