LIVE: Αρμάνι Μιλάνο-Ολυμπιακός 66-57 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Αρμάνι Μιλάνο-Ολυμπιακός (21:45, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 15/03/19 - 00:44

Ο Ολυμπιακός ήταν πολύ κακός και σε συνδυασμό με τον τραυματισμό του Σπανούλη στο 15’ γνώρισε την ήττα (66-57) από την Αρμάνι, στο Μιλάνο, με αποτέλεσμα να πέσει στο 13-13 και να... αγχώνεται για την πρόκριση στην οκτάδα.

Αρμάνι Μιλάνο
66-57
  • 23:25

Τέλος στην αναμέτρηση, με τον Ολυμπιακό να γνωρίζει την ήττα με 66-57 από την Αρμάνι.

• 23:01

Τέλος στο τρίτο δεκάλεπτο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω με 49-39 κόντρα στην Αρμάνι.

• 22:29

Οι «ερυθρόλευκοι» βελτιώθηκαν εντυπωσιακά στο δεύτερο δεκάλεπτο στα ριμπάουντ, όταν η Αρμάνι τα... έσπασε και πήραν τον έλεγχο του ρυθμού

• 22:29

Πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων ο Μάικ Τζέιμς με 9 πόντους. Στους 8 ο Μιλουτίνοφ

• 22:29

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε στο -11, αλλά έπαιξε άμυνα, κράτησε την Αρμάνι μόλις στους 4π. στη δεύτερη περίοδο και κλείνει το πρώτο μέρος με ισοπαλία. «Μελανό» σημείο του πρώτου μέρους ο τραυματισμός του Βασίλη Σπανούλη

• 22:27

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να είναι ισόπαλος 23-23 με την Αρμάνι.

• 22:26

16,5'' για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τα 14'' να είναι για τον Ολυμπιακό.

• 22:17

O Σπανούλης κουτσαίνει και πάει κατευθείαν στον πάγκο, δείχνοντας να πονάει. Μεγάλο πρόβλημα για τον Ολυμπιακό, καθώς ο αρχηγός του έδειξε να γυρνάει το πόδι του.

• 22:03

Άστοχος ο Ολυμπιακός στο παιχνίδι, ενώ δείχνει να χάνει και τη μάχη των ριμπάουντ από νωρίς...

• 21:52

Την ώρα που ο Ολυμπιακός σουτάρει άσχημα έξω από τα 6,75μ.

• 21:47

Ιστορικό μπορεί να γίνει το βράδυ για τον Βασίλη Σπανούλη, καθώς με 11 πόντους θα γίνει ο δεύτερος παίκτης στην ιστορία της Ευρωλίγκας που φτάνει τους 4.000, με τον Χουάν Κάρλος Ναβάρο να είχε σταματήσει στους 4.152 πόντους.

• 20:38

Διαιτητές του σημερινού αγώνα είναι οι Ρόμπερτ Λοτερμόζερ (Γερμανία), Εμίλιο Πέρεθ (Ισπανία) και Σέρτζιο Σίλβα (Πορτογαλία).

• 20:38

Η αποψινή, είναι η 20η φορά που θα τεθούν αντιμέτωπες οι δύο ομάδες σε επίπεδο Ευρωλίγκας. Ο Ολυμπιακός, έχει συνολικά 13 νίκες και η Αρμάνι 6, ενώ στα παιχνίδια που έχουν γίνει επί ιταλικού εδάφους και πάλι οι «ερυθρόλευκοι» έχουν επικρατήσει περισσότερες φορές. Συγκεκριμένα, έχουν πέντε «διπλά», ενώ άλλες τέσσερις φορές έχουν φύγει με κίτρινο φύλλο αγώνα στις αποσκευές. Στο ματς του πρώτου γύρου στο ΣΕΦ, η Αρμάνι είχε κάνει… περίπατο, επικρατώντας με 99-75.

• 20:36

Από την άλλη, οι γηπεδούχοι δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα, καθώς οι Νέντοβιτς και Τζέρελς που είχαν κάποιους μικροτραυματισμούς αποθεραπεύτηκαν

• 20:36

Οι φιλοξενούμενοι δεν θα έχουν στην διάθεσή τους τον τραυματία Γιάνις Στρέλνιεκς, ενώ την θεσή του Γιάνις Τίμα ο οποίος ανήκει πλέον με τη μορφή δανεισμού στη Χίμκι στην δωδεκάδα, θα πάρει ο Δημήτρης Αγραβάνης και εκτός αυτής θα μείνει ο 17χρονος Αλεξέι Ποκουσέφσκι, ο οποίος ταξίδεψε και προπονήθηκε με την ομάδα στο Μιλάνο

• 20:35

Απέναντι στο γεμάτο ταλέντο και πλήρες ρόστερ της ομάδας του Σιμόνε Πιανιτζιάνι που εντός έδρας φέτος έχει 7 νίκες και 5 ήττες, ο Ολυμπιακός θέλει να επιβεβαιώσει πως έχει αφήσει στο παρελθόν τις κακές εμφανίσεις στην διοργάνωση και να κάνει σημαντικό βήμα για το πλασάρισμα στην έκτη θέση

• 20:35

Οι "ερυθρόλευκοι" στη σκιά της επίσημης ανακοίνωσής τους, για το ντέρμπι, θέλουν να δώσουν συνέχεια στη νίκη που πήραν την προηγούμενη εβδομάδα στην Ποντγκόριτσα απέναντι στη Μπουντούτσονστ, για να εξασφαλίσουν ουσιαστικά μία θέση στην οκτάδα.