Ήττα και στην "αγγαρεία" για τον Παναθηναϊκό

LIVE: Παναθηναϊκός-Θέλτα Βίγκο (22:05, Cosmote Sport 2HD)

Ενημερώθηκε: 09/12/16 - 00:05

Ο Παναθηναϊκός ολοκλήρωσε με απόλυτη...αποτυχία την φετινη τραγική ευρωπαϊκή του χρονιά, γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα από τη Θέλτα με 0-2, στο "Απόστολος Νικολαΐδης", μέσα σε αποδοκιμασίες από τους φίλους του "τριφυλλιού" που γύρισαν την πλάτη στην ομάδα (ούτε 5.000 στο γήπεδο).

Τραγική η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη, δεν κατάφερε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, να...παίξει αξιόλογο ποδόσφαιρο και να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στην εστία των Ισπανών και δικαίως γνώρισαν ακόμα μια ήττα, στο φετινό Europa League.

Με τον χειρότερο τρόπο ξεκίνησε το ματς για τους "πράσινους" καθώς ο Τζον Γκουιντέντι με κεφαλιά στο 4ο λεπτό άνοιξε το σκορ, "παγώνοντας", την άδεια "Λεωφόρο", ενώ λίγο πριν ο Ρινάλντι έχασε μοναδική ευκαιρία να βάλει μπροστά τους "πράσινους".

Η Θέλτα, με τον Ορεγιάνα να νικά τον Στιλ, από τα 11 βήματα, "τελείωσε" το παιχνίδι, κάνοντας το 0-2, στο 76ο λεπτό.

Τα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, πέρασαν βασανιστικά, κυρίως για τον κόσμο των "πρασίνων", που ξέσπασε σε αποδοκιμασίες με το τελευταίο σφύριγμα, δείχνοντας την έντονη απογοήτευσή του, για την πορεία της ομάδας, συνολικά μέσα στη χρονιά.

Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων:

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Στιλ, Χουχούμης, Ζέκα, Λούντ (83' Κουτρουμπής), Βιγιαφάνες (70' Λέτο), Ρινάλντι (60' Ιμπάρμπο), Γουακάσο, Μέστο, Μολέδο, Εμποκού, Ιβανόφ

Θέλτα Βίγκο (Εντουάρντο Μπερίσο): Μπλάνκο, Μάγιο, Ράντογια, Μπονγκοντά, Ερνάντεζ, Γκουιντέτι (90' Γκόμες), Ορεγιάνα (82' Σίστο), Βας (63' Ντιας), Τζόνι, Καμπράλ, Ρονκάλια