LIVE: ΠΑΟΚ-Βασιλεία 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-Βασιλεία 1-0 (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 24/07/18 - 22:29

Την ώρα που η Ελλάδα θρηνεί για τους νεκρούς της, ο ΠΑΟΚ καλείται μέσα σε ένα κλίμα θλίψης να αντιμετωπίσει την Βασιλεία στον πρώτο αγώνα για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League.

Ο Δικέφαλος του Βορρά έχει φέτος υψηλούς στόχους που φτάνουν μέχρι τους ομίλους και για να το κάνει αυτό θα πρέπει να ξεπεράσει το πρώτο εμπόδιο που είναι η Βασιλεία.

Στον ΠΑΟΚ αντιμετωπίζουν τον αγώνα ως τελικό και όλοι στην ομάδα έχουν συνειδητοποιήσει την κρισιμότητα του αγώνα. Στα αγωνιστικά ο Ραζβάν Λουτσέσκου δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες του τραυματία Ντιέγκο Μπίσεσβαρ με τον Ελ Καντουρί βασικό υποψήφιο.

Από την πλευρά της η Βασιλεία ήρθε στην Θεσσαλονίκη με το κλίμα να μην είναι καθόλου καλό. Οι Ελβετοί προέρχονται από την εντός έδρας από την Σεν Γκάλεν στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, την ώρα που τα προβλήματα από τις απουσίες βασικών παικτών συνεχίζονται με τον βασικό δεξιό μπακ, Βιντμέρ να μένει εκτός λόγω ίωσης.

ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
2-1
Βασιλεία
Βασιλεία
  • 22:27
    94'

Ο ΠΑΟΚ επικρατεί με 2-1 της Βασιλείας και παίρνει προβάδισμα πρόκρισης.

• 22:26
    93'
    Αλλαγή για τη Βασιλεία

Στη θέση του Αγιέτι, ο Μπόα

• 22:26
    93'
    Φάση για τον ΠΑΟΚ

Σέντρα του Βιεϊρίνια, κεφαλιά του Σάκχοφ, η μπάλα πάνω στο Όμλιν

• 22:25
    91'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Στη θέση του Λυμνιού, ο Σάκχοφ

• 22:24
    90'

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων...

• 22:23
    88'

Σέντρα του Λημνιού, ο Ελ Καντουρί βρίσκει τη μπάλα στην κίνηση, αλλά τη στέλνει πάνω στον Ομλίν.

• 22:22
    85'

Διαμαρτύρεται ο ΠΑΟΚ για πέναλτι πάνω στον Μαουρίτσιο από τον Ριβέρος. Δεν βρίσκει μπάλα ο παίκτης της Βασιλείας.

• 22:20
    83'
    Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Στη θέση του Πρίγιοβιτς, ο Ουάρντα

• 22:18
    82'
    Γκοολ για τη Βασιλεία

Ο Στόκερ σεντράρει η μπάλα κοντράρει, ο Πασχαλάκης «κολλάει»,παράλληλα στο τέρμα του και ο Αγιέτι μειώνει για τους Ελβετούς με κεφαλιά...

• 22:14
    80'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Πρίγιοβιτς τροφοδοτείται από τον Λημνιό από τα δεξιά και με σκαστό σουτ από το ύψος του πέναλτι διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

• 22:10
    76'

Ωραίο σουτ του Πέλκα, έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι.

• 22:05
    72'

Στη θέση του Ζαμπά, ο Ελ Καντουρί

• 22:05
    71'
    Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ

Αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, με τον Μάτος να βγάζει για τον Ζαμπά, αλλά το γύρισμα του δεύτερου να μπλοκάρεται από τον Ομλίν

• 22:02
    69'

Κίτρινη στον Στόκερ, για μαρκάρισμα στον Κάνιας

• 21:54
    62'

Στη θέση του Όμπερλιν, ο Καλουλού

• 21:53
    59'

Ωραία προσπάθεια του Ριβέρος, αλλά το σουτ του μέσα από την περιοχή, περνάει λίγο άουτ

• 21:50
    56'
    Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ!

Μετά τη σέντρα του Ζαμπά, το σουτ του Λημνιού αποκρούει ενστικτωδώς σε κόρνερ ο Ομλίν!

• 21:44
    Το πανό των φίλων του ΠΑΟΚ για τις πυρκαγιές

Τουμπα

• 21:42
    46'
    Β’ μέρος

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τη Βασιλεία στη σέντρα.

• 21:23
    45'

Ο ΠΑΟΚ προηγείται με 1-0 της Βασιλείας, μετά τα πρώτα 45’.

• 21:22
    45'
    Μεγάλη ευκαιρία για τη Βασιλεία!

Ο Αγιετί βγαίνει στην κόντρα, μπαίνει στην περιοχή, αλλά το πλασέ του περνάει αρκετά ψηλά!

• 21:17
    45'
    Αναγκαστική για τη Βασιλεία

Ο Κάιζερ αντικαθιστά τον Πετρέτα.

• 21:15
    43'

Διακοπή στο παιχνίδι λόγω τραυματισμού του Πετρέτα. Ο παίκτης της Βασιλείας αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο με φορείο.

• 21:08
    36'

Μάτος και Πρίγιοβιτς παίζουν το ένα-δυο, αλλά το σουτ του πρώτου περνάει αρκετά άουτ.

• 21:07
    35'

Κίτρινη κάρτα στον Ντιέ

• 21:06
    32'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ

Ο Κάνιας εξαπολύει μια "φωτοβολίδα" από μακριά, με το αριστερό, και νικάει τον Ομλίν ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους!

• 21:02
    29'

Ωραία σέντρα του Ζαμπά από τα αριστερά, διώχνει όμως ο Φράι.

• 20:58
    25'

Ωραία προσπάθεια του Κάνιας, που μπαίνει μέσα στην αντίπαλη περιοχή, σουτάρει με δύναμη, αλλά ο Ομλίν διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ, ου πέρασε ανεκμετάλλευτο!

• 20:57
    22'

Κεφαλία του Βαρέλα, η μπάλα λίγο άουτ!

• 20:48
    16'

Φάουλ από τα αριστερά με εκτελεστή τον Βιεϊρίνια, διώχνει ο Φρέι, σε κόρνερ.

• 20:47
    12'

Ο Αγιετί "κόβει" τη μπάλα για τον Στόκερ, που από το ύψος από της μικρής περιοχής, αστόχησε!

• 20:40
    7'

Σέντρα του Ζαμπά από τα δεξιά, απομακρύνει με το κεφάλι ο Φρέι προ του Πρίγιοβιτς

• 20:37
    4'

Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ, περνάει ανεκμετάλλευτο.

• 20:33
    1'

Έναρξη του ματς, με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

• 20:31

Όλα έτοιμα για να αρχίσει ο αγώνας

• 20:30

Ενός λεπτού σιγή στην Τούμπα.

• 20:27

Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

• 20:26

Στην Τούμπα βρίσκονται μόλις 90 οπαδοί της Βασιλείας, οι οποίοι θα φιλοξενηθούν στο χώρο των επισήμων

• 20:25
    Κατάμεστη η Τούμπα

Τουμπα

• 20:23

Ο ΠΑΟΚ είναι χωρίς νίκη στα τελευταία 15 παιχνίδια που έχει δώσει για τα προκριματικά της κορυφαίας ποδοσφαιρικής διασυλλογικής διοργάνωσης, μετρώντας έξι ισοπαλίες και εννιά ήττες

• 20:22

Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Άγγλος με βοηθούς τους συμπατριώτες του Ίαν Χούσιν και Μαρκ Πέρι ενώ τέταρτος ρέφερι θα είναι ο Τζόναθαν Μος.