ΝBA: Ο... αγέραστος Carter είναι ακόμα εδώ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 28/12/17 - 12:08

Ο 40χρονος(!) Vince Carter, οδήγησε τους Kings σε μια μεγάλη νίκη 109-95 απέναντι τους Cavaliers. Και μάλιστα το έκανε με αρκετά καλά στατιστικά. Τελείωσε το ματς με 24 πόντους με 10/12 σουτ, εκ των οποίων τέσσερα τρίποντα και κατέβασε 5 ριμπάουντ.

Ο Lebron James έκανε άλλη μια φορά ένα τριπλ-νταμπλ με 16 πόντους, 10 ριμπάουντ και 14 ασίστ, με τον Love είναι πρώτος σκόρερ των Cavs με 23 πόντους.

Σημαντικό ρόλο στην νίκη των Kings έπαιξε μεγαλύτερη συμμετοχή στο σκοράρισμα από τους παγκίτες. Αυτοί των γηπεδούχων πέτυχαν 68 πόντους έναντι 32 των φιλοξενούμενων, με ένα τρικ όμως από τον προπονητή των Kings ο οποίος επέλεξε να μην ξεκινήσει και να μην δώσει πολύ χρόνο συμμετοχής στην αρχή στους Cauley-Stein και Hield που είδαν τα πρώτα λεπτά από τον πάγκο.

Στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα οι Kings είχαν το προβάδισμα με το ημίχρονο να λήγει 62-55 και στη συνέχεια να καταφέρνουν να αυξήσουν τη διαφορά.