Ολυμπιακός: Καλή εμφάνιση, απέναντι σε αδύναμο αντίπαλο

Ενημερώθηκε: 14/07/18 - 22:50

Ο Ολυμπιακός έδειξε πως γίνεται καλή και σοβαρή δουλειά στην προετοιμασία του, παίζοντας όμορφο και ποδόσφαιρο στο φιλικό με την αδύναμη Τεσέντερλο, της οποίας επικράτησε 3-0.

Σκόρερ οι Πάρντο (22’), Φετφατζίδης (54’), Γκερέρο (77’), ενώ η ελληνική ομάδα είχε και τέσσερα δοκάρια με τους Μάριν, Τζούρτζεβιτς, «Φέτφα», Φορτούνη.

Οι Πειραιώτες δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες (ειδικά μετά το 30’) και θα μπορούσαν να είχαν φτάσει σε πιο εμφατικό σκορ, ενώ έβγαλαν και αρκετούς συνδυασμούς με καλή κυκλοφορία της μπάλας.

Κακός στο πρώτο μέρος, αλλά ανέβηκε στο 20λεπτο που αγωνίστηκε στην επανάληψη ο Φετφατζίδης, θετικοί και με όρεξη οι Μάριν-Πάρντο, ντεμπούτο έκαναν οι Ποντένσε-Μιράντα, με τον πρώτο να πιστώνεται την ασίστ στο δεύτερο γκολ όταν έπαιξε εξαιρετικά το 1-2 με τον «Φέτφα».

Δεν αντιμετώπισαν κάποια δυσκολία οι αμυντικοί (με τον Νικολάου να έχει 1-2 κακές τοποθετήσεις στο πρώτο 45λεπτο), καλός ο Μασούρας όσο αγωνίστηκε, ορεξάτος σαν... δεξί μπακ ο Ανδρούτσος, δεν είδαμε τον Τσιμίκα, επειδή έγερνε κυρίως από τα δεξιά ο Ολυμπιακός στο δεύτερο μέρος, μέσα στις φάσεις ο Μάνος, αλλά δεν του βγήκε το γκολ παρά τα καλά του τελειώματα, λόγω του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Αύριο, Κυριακή, ο Ολυμπιακός δίνει νέο τεστ στο Βέλγιο με την πιο δυνατή Έουπεν.