Τετέλεσται...

Ενημερώθηκε: 03/08/16 - 23:32

Τέλος το Champions League για τον Ολυμπιακό. Οι "ερυθρόλευκοι" ηττήθηκαν με 1-0 από την Χάποελ Μπερ Σέβα, στο Ισραήλ και σε συνδιασμό με το 0-0 της Αθήνας, αποκλείστηκαν από τη συνέχεια του Champions League και θα συνεχίσουν στο Europa League.

Το τέρμα που έδωσε την πρόκριση στην Χάποελ Μπερ Σέβα το πέτυχε ο Τζέντεκ στο 79ο λεπτό! Εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού, η μπάλα έφτασε στον Τζέντεκ που έκανε το σουτ και νίκησε τον Καπίνο.

Μέτριο πρόσωπο από τους παίκτες του Βίκτορ στο πρώτο ημίχρονο. Οι Πειραιώτες αφού βρήκαν τα πατήματά τους στο γήπεδο, είδαν όλους τους χώρους προς την εστία του Γκόρες να είναι κλειστοί και δεν μπόρεσαν να απειλήσουν.Πιο τολμηροί στο δεύτερο οι γηπεδούχοι, που αφού εξουδετέρωσαν την μεσοεπιθετική γραμμή του Ολυμπιακού, στη συνέχεια τον πίεσαν κι έφτασαν στο χρυσό γκολ με τον Τζέντεκ στο 79ο λεπτό και πήραν δίκαια μια μεγάλη πρόκριση.

Καταιγιστικές αναμένονται οι εξελίξεις στην ομάδα του Πειραιά, έπειτα και από τις δηλώσεις του Βαγγέλη Μαρινάκη μετά το πρώτο παιχνίδι και την κακή εικόνα στο Φάληρο.

Χάποελ Μπερ Σεβά (Μπαράκ Μπαχάρ): Γκόρες, Μπιτόν, Βίτορ, Τζέντεκ, Χόμπαν, Νταβιντζάντα, Μπρουν (61’ Ράντι), Μέλικσον, Όγκου, Μπαρντά (60’Λούσιο), Νουακαέμε

Στον πάγκο: Χαΐμοφ, Ράντι, Μπουτσάλιο,Σαχάρ, Οχαγιόν, Τάχα

Ολυμπιακός (Βίκτορ Σάντσεθ): Καπίνο, Φιγκέιρας (51’Μανιάτης), Μποτία, Ντα Κόστα, Ντε λα Μπέγια, Μιλιβόγεβιτς, Καμπιάσο, Μπουχαλάκης, Τσόρι (60’ Μαζουακού), Φορτούνης, Ιντέγε

Στον πάγκο: Λεάλι, Πουλίδο, Βούρος, Ζντιέλαρ, Σεμπά

Διαιτητής: Μπαστιέν Μπενουά (Γαλλία)

Γήπεδο: Turner Stadium (Μπερ Σεβά)