LIVE: ΑΕΛ Λεμεσού-Άρης 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΑΕΛ Λεμεσού-Άρης (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 01/08/19 - 22:28

Η «λευκή» ισοπαλία στο «Κλεάνθης Βικελίδης» δεν πτόησε τον Άρη , που πέρασε νικηφόρα από την Κύπρο απέναντι στην ΑΕ Λεμεσού και προκρίθηκε στο γ΄ προκριματικό γύρο του Europa League, όπου θα αντιμετωπίσει τη νορβηγική Μόλντε. Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη επικράτησε με 1-0, χάρις στο πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Ντιγκινί, στο 14ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι τελείωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες, καθώς στο 83΄ αποβλήθηκε (με δεύτερη κίτρινη κάρτα) ο Γκοντάλ.

ΑΕΛ Λεμεσού
ΑΕΛ Λεμεσού
0-1
Άρης
Άρης
  • 21:57
    90'

Ο Άρης προκρίνεται μετά το 1-0 απέναντι στην ΑΕΛ

• 21:18
    53'
    Μεγάλη ευκαιρια για τον Αρη

Φοβερή μπαλιά του Σούντγκρεν, ο Ιντέγε κάνει άψογο κοντρόλ και σουτ με το αριστερό αλλά ο Βοζίνια έδιωξε ενστικτοδώς σε κόρνερ.

• 20:50

Πλέον οι παίκτες του Παντελίδη καλούνται να διαχειριστούν το προβάδισμά τους και να προκρθούν στην επόμενη φάση.

• 20:49
    45'

Ο Άρης προηγείται με 1-0 της ΑΕ Λεμεσού στην Κύπρο χάρη στο πέναλτι του Ντιγκινί. Ισορροπημένο ματς, ο Άρης έδωσε χώρο στους Κύπριους οι οποίοι άγγιξαν το γκολ με κεφαλιά του Τεϊξέιρα.

• 20:47
    45'

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

• 20:45
    44'

Κίτρινη κάρτα στον Κόρχουτ

• 20:44
    42'

Γουίλερ και Ντιγκινί παίρνουν από μία κάρτα

• 20:42
    39'

Κίτρινη κάρτα στον Ν. Τεϊξέιρα για φάουλ στον Ρόουζ

• 20:39
    37'
    Δοκάρι για την ΑΕΛ!

Ο Χουράδο έκανε κεφαλιά πάσα στο δεύτερο δοκάρι αλλά ο Τεϊξέιρα δεν κατάφερε να σκοράρει από το... μισό μέτρο, στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Κουέστα/ Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους.

• 20:39
    34'

Κίτρινη κάρτα στον Κουέστα για καθυστέρηση

• 20:33
    30'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη!

Γύρισμα του Κόρχουτ στην περιοχή, ο Ιντέγε έκανε το σουτ που κόντραρε με τον Βοζίνια να κάνει απίθανη διπλή επέμβαση και να μην επιτρέπει στον Νιγηριανό να σκοράρει

• 20:15

Πλέον δεν υπάρχει το ενδεχόμενο παράτασης!

• 20:14
    14'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Άρη!

Ο Ντιγκινί έστειλε την μπάλα δεξιά και τον Βοζίνια στην αντίθετη μεριά, ανοίγοντας για τον Άρη το σκορ και τον δρόμο της πρόκρισης!

• 20:13
    12'
    Πέναλτι για τον Άρη!

Ο Σούντγκρεν έβγαλε την μπαλιά προς τον Ιντέγε, ο οποίος τσίμπησε την μπάλα και πέρασε τον Βοζίνια με τον πορτιέρε της ΑΕΛ να του κάνει κάτι σαν... φράγμα και τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα.

• 20:12
    9'

Παραλίγο το λάθος από τους γηπεδούχους, δεν κατάφερε να το εκμεταλλευτεί ο Φετφατζίδης. Έχει ξεκινήσει πολύ καλά το παιχνίδι ο διεθνής μεσοεπιθετικός

• 20:10
    8'

Δυνατή κάθετη του Φετφατζίδη, δεν προλαβαίνει ο Ιντέγε να μπει στη φάση

• 20:06

Ο Άρης ξεκινάει το παιχνίδι με κάποια λάθη που δεν επιτρέπονται σε τέτοιο επίπεδο αλλά δεν το έχει πληρώσει

• 20:06
    5'
    Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ!

Ο Κόρχουτ έκανε το λάθος με τον Γκαζαριάν να βγάζει τον Χουράδο σε θέση τετ-α-τετ αλλά ο Κουέστα το... έβγαλε με τα πόδια.

• 20:02
    1'

• 19:59

Κίτρινες εμφανίσεις από την ΑΕ Λεμεσού, μοβ από τον Άρη, στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες...

• 19:44

Ο κόσμος του Άρη είναι ήδη στο γήπεδο. Πάνω από 1.000 άτομα.

• 19:43

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Χόρχε Σόουζα από την Πορτογαλία

• 19:34

Σε περίπτωση πρόκρισης ο Άρης θα αντιμετωπίσει την Μόλντε η οποία απέκλεισε την Τσουκαρίτσκι

• 19:17
    Το γράφημα των συνθέσεων

αελ αρης συνθεσεις

• 19:17

Στις 20:00 η έναρξη του παιχνιδιού στην Κύπρο...

• 19:16
    Άρης

Κουέστα, Μπάσα, Ντιγκινί, Λάρσον, Ιντέγε, Σούντγκρεν, Ματίγια, Φετφατζίδης, Βέλεθ, Κορχούτ και Ρόουζ

Αναπληρωματικοί: Εχμαν, Ντε Σόουζα, Ντουάρτε, Μαρτίνεζ, Τόνσο, Κωνσταντινίδης και Σάσα

• 19:16
    ΑΕΛ Λεμεσού

Βοζίνια, Αντρέ Τεξέιρα, Γκαζντανάγκα, Ζντραβκόβσκι, Γκαζαριάν, Αντάμοβιτς, Αγκάντοβιτς, Γκοντάλ, Χουράδο, Γουίλερ και Τεξέιρα

Στον πάγκο: Πρόσεκ, Αβραάμ, Κοέλιο, Τόρες, Ράσο, Κυριάκου και Αντόνια.

• 19:15

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 19:15

Χωρίς του οργανωμένους φιλάθλους της θα αγωνιστεί κόντρα στον Άρη σήμερα η ΑΕ Λεμεσού, ενώ τα ξημερώματα της Πέμπτης έγινε επίθεση σε σύνδεσμου του Άρη στην Κύπρο. Διαβάστε περισσότερα ΕΔΩ.

• 19:14

Η αναμέτρηση των δύο ομάδων θα διεξαχθεί στο AEK Αrena καθώς η φυσική έδρα της ΑΕΛ δεν πληρεί τις προϋποθέσεις

• 19:13

Στο "Κλεάνθης Βικελίδης" ο Άρης είχε την υπεροχή χωρίς ωστόσο να βρίσκει το... δρόμο προς τα δίχτυα και πλέον καλείται να πάρει την πρόκριση στην έδρα της ΑΕΛ.

• 19:13

Mαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη με την ΑΕ Λεμεσού, στην Κύπρο στη ρεβάνς του 0-0 της Θεσσαλονίκης.