LIVE: Φενέρμπαχτσε-Παναθηναϊκός 100-74 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Φενέρμπαχτσε-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ (19:00, Novasports 1HD & thepressroom.gr)

Η Φενέρμπαχτσε συνέτριψε 100-74 τον Παναθηναϊκό στο ντεμπούτο του Κάτας.

Φενέρμπαχτσε
100-74
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
  • 20:54

Τέλος του αγώνα, η Φενέρμπαχτσε συνέτριψε 100-74 τον Παναθηναϊκό στο ντεμπούτο του Κάτας

• 20:49

15/24 τρίποντα η Φενέρ.

• 20:46

Το σίγουρο είναι ότι ο Όντεντ Κάτας έχει πολλά να διορθώσει.

• 20:45

Στο +27 η Φενέρ (97-70).

• 20:40

Ο Κάτας έχει δοκιμάσει αρκετά σχήματα μέχρι στιγμής, κυρίως με 3 φόργουορντ από το "3" μέχρι το "5", αλλά προκοπή δεν είδε.

• 20:32

Ο Παναθηναϊκός αναζητά μια επική αντεπίθεση που βάσει εικόνας φαντάζει ουτοπική.

• 20:30

Ξεκίνησε η 4η περίοδος με εύστοχο τρίποντο για τη Φενέρ.

• 20:28

Τέλος της 3ης περιόδου, η Φενέρ προηγείται 74-55 του Παναθηναϊκού, που έκανε σερί 5-0 στο τελευταίο λεπτό.

• 20:22

Οι Τούρκοι έχουν 9/17 τρίποντα, ο Παναθηναϊκός μόλις 4/17.

• 20:21

Για πρώτη φορά στο +22 (72-50) η Φενέρ.

• 20:16

63-46 με 2/2 βολές του Σαντ-Ρος.

• 20:05

Για να αυξήσει τις πιθανότητες νίκης του, ο Παναθηναϊκός θα πρέπει να πάρει μπρος ο Νέντοβιτς, ο οποίος έχει μπλέξει στις αμυντικές δαγκάνες της Φενέρ και μετράει μόλις 2 πόντους με 0/5 εντός παιδιάς.

• 20:05

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η Φενέρ προηγείται 48-34 του Παναθηναϊκού

• 19:23

Τέλος της πρώτης περιόδου, η Φενέρ προηγείται 31-12 του Παναθηναϊκού. Οι "πράσινοι" έμειναν άποντοι στα τελευταία 4,5 λεπτά της περιόδου!

• 19:21

Ξεφεύγει... επικίνδυνα η Φενέρ (31-12).

• 19:21

Κι άλλο λάθος από τους παίκτες του Παναθηναϊκού.

• 19:19

9/13 εντός παιδιάς η Φενέρ.

• 19:19

5/14 εντός παιδιάς και 5 λάθη ο Παναθηναϊκός.

• 19:18

10-0 σερί η Φενέρ.

• 19:17

Τάιμ άουτ από τον Κάτας, που βλέπει τον Παναθηναϊκό στο -11 (23-12).

• 19:16

Στο +8 η Φενέρ (20-12), που βρίσκει σκορ από το "ζωγραφιστό".

• 19:13

13-12 με τρίποντο του Σαντ-Ρος.

• 19:12

Στο -4 ο Παναθηναϊκός (13-9), που έχει κάνει κάποια αβίαστα λάθη.

• 19:10

8-7 με τρίποντο του Σαντ-Ρος.

• 19:08

Μίνι διακοπή στο ματς καθώς οι διαιτητές έχουν πάει στη γραμματεία να δουν το replay για το χρονόμετρο.

• 19:08

Ο Σαντ-Ρος κυνηγάει παντού τον Ντε Κολό.

• 19:08

6-4 με κάρφωμα του Παπαγιάννη, που θα πρέπει να εκμεταλλευτεί την υπεροχή του έναντι του Ντουβερίογλου.

• 18:50

Διαιτητές του αγώνα οι Λαμόνικα, Βίλιους και Πέρεθ.

• 18:48

Οι Τούρκοι συνέτριψαν 96-76 την Μπασκόνια και δείχνουν ότι βρίσκονται σε πολύ καλή κατάσταση.

• 18:47

Το "τριφύλλι" νίκησε 88-71 τη Βιλερμπάν την Τετάρτη, με τον Νέντοβιτς να κάνει... όργια.

• 18:47

Από την άλλη, η Φενέρ είναι στο 9-10.

• 18:47

Στο 6-12 οι "πράσινοι", που θα έχουν στον πάγκο τους για πρώτη φορά τον Όντεντ Κάτας.