LIVE: Λαμία-Παναθηναϊκός 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Λαμία-Παναθηναϊκός (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 24/08/19 - 21:20

Χωρίς νικητή έληξε το πρώτο παιχνίδι της φετινής Super League. Λαμία και Παναθηναϊκόςέμεινε στο 1-1 στην 1η αγωνιστική. Οι δύο ομάδες δεν είχαν καλό ρυθμό στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, με αποτέλεσμα η εικόνα του ματς να μην είναι και η καλύτερη!

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20' σε μια ανύποπτη φάση. Ο Διούδης έκανε κακή έξοδο και ο Ρόμανιτς εκμεταλλεύτηκε τη σύγχυση του Γιόχανσον και εκμεταλλευόμενος το τραγικό λάθος του τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού έκανε το 1-0. Στο 35' οι «πράσινοι» έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μακέντα.

Για την υπόδειξή του ο διαιτητής χρησιμοποίησε το VAR, που έγινε για πρώτη φορά σε αγώνα της Super League.

Λαμία
Λαμία
1-1
Παναθηναϊκός
  • 20:58
    95'

Ο Παναθηναϊκός δεν καταφέρνει να πάρει τη νίκη στη Λαμία, μένοντας στο 1-1 με την τοπική ομάδα στην πρεμιέρα της φετινής Super League.

• 20:55
    93'
    Κλείνει τις αλλαγές της η Λαμία

Στη θέση του Σάλιακα, ο Τσούκαλος

• 20:54
    91'

Φάουλ για τον Παναθηναϊκό από αριστερά, σαν κοντινό κόρνερ

• 20:54
    90'

Τέσσερα λεπτά θα είναι ο επιπλέον χρόνος

• 20:53
    90'

Κίτρινη στον Βύντρα

• 20:51
    87'

Σουτ του Ινσούα, στο όριο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα περνάει άουτ

• 20:48
    86'

Έχουμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο, πάντα στο 1-1 οι δυο ομάδες

• 20:45
    83'
    Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

Μέσα ο Μπουζούκης, έξω ο Δώνης

• 20:42
    79'

Κίτρινη κάρτα στον Δώνη, για αψιμαχία με τον Βάντερσον

• 20:41
    77'
    Αλλαγή για τη Λαμία

Σκόνδρας αντί Ρόμανιτς

• 20:28
    65'
    Φάση για τη Λαμία

Ο Βασιλόγιαννης κάνει το γύρισμα για τον Καραμάνο, αλλά ο Κολοβέτσιος προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο

• 20:25
    62'

Στη θέση του Τουράμ ο Βασιλόγιαννης

• 20:22
    60'

Ο Χατζηθεοδωρίδης δίνει τη θέση του στον Μολό, που κάνει ντεμπούτο με τα πράσινα

• 20:18
    54'

Κόρνερ για τη Λαμία από δεξιά, ο Καραμάνος κάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Διούδη

• 20:14
    51'

Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα, για φάουλ στον Σάλιακα, που έχει ματώσει

• 20:14
    49'
    Φάση για τον Παναθηναϊκό!

Χατζηθεοδωρίδης και Ζαχίντ παίζουν το ένα-δύο, αλλά το σουτ του δεύτερου μέσα από την περιοχή είναι πολύ άστοχο

• 20:08
    46'

Σέντρα στο β' μέρος στη Λαμία

• 20:07

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες. Συνεχίζουν με τις ίδιες ενδεκάδες

• 19:51
    45'

Τέλος στο πρώτο μέρος, Λαμία και Παναθηναϊκός στο 1-1

• 19:50
    45+4

Νέα χρήση του VAR για το αν ο Μακέντα πρέπει να δει απευθείας κόκκινη κάρτα, με τον Σκουλά να αποφασίζει πως όχι

• 19:47
    46'

Κίτρινη κάρτα στον Μακέντα για σκληρό φάουλ στον Βάντερσον

• 19:46
    45'

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

• 19:45
    44'
    Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό!

Ο Ινσούα σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, αλλά ο Βελλίδης μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια!

• 19:41
    40'

Ο Κουρμπέλης σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται, σωστά, αφού νωρίτερα ο Κολοβέτσιος που συμμετείχε στη φάση ήταν «εκτεθειμένος».

• 19:36
    35'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

Ο Μακέντα νικά τον Βελλίδη και ισοφαρίζει για τους "πράσινους"!

• 19:35
    34'

Ο Σκουλάς υποδεικνύει σωστά την παράβαση και κατ' επέκταση το πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού, «κιτρινίζοντας» παράλληλα τον Πλιάτσικα

• 19:35
    33'

Σουτ του Κολοβού, η μπάλα βρίσκει και πάλι σε χέρI! Αυτή την φορά στον Πλιάτσικα, συγκεκριμένα, αλλά αρχικά ο Σκουλάς δείχνει κόρνερ, για να ειδοποιηθεί στη συνέχεια να δει το VAR

• 19:33
    32'

Φάουλ για τον Παναθηναϊκό, σε καλό σημείο από δεξιά, ο Χατζηθεοδωρίδης το εκτελεί αλλά ο Πλιάτσικας διώχνει με κεφαλιά

• 19:32
    30'

Σέντρα του Κουρμπέλη με το... μυτάκι, ο Μκέντα κάνει την κεφαλιά αλλά ο Βελλίδης μπλοκάρει εύκολα

• 19:28

Εξαιρετική η αμυντική λειτουργία της Λαμίας, δεν έχει αφήσει τον Παναθηναϊκό να δημιουργήσει ούτε μια επικίνδυνη στιγμή στα καρέ της.

• 19:23
    20'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Λαμία!

Ο Διούδης κάνει κακή έξοδο, ο Ρόμανιτς τον περνάει με κεφαλιά και στη συνέχεια με πλασέ στέλνει τη μπάλα στην κενή εστία, ανοίγοντας το σκορ!

• 19:17
    16'

Προσωρινή διακοπή στο ματς

• 19:16

Κάτι παραπάνω από αισθητή, η παρουσία των οπαδών του Παναθηναϊκού στο γήπεδο της Λαμίας. Πάνω από 400 στις κερκίδες

• 19:08

Χωρίς κάποια φάση στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τον Παναθηναϊκό να διατηρεί την κατοχή της μπάλας.

• 19:04
    1'

• 18:23

Η οθόνη του VAR έχει ήδη πάρει θέση ανάμεσα στους πάγκους των δύο ομάδων

• 18:22
    Λαμία (Αντωνίου)

Βελλίδης, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Ροζέριο, Καραμάνος, Μπεχεράνο, Ρόμανιτς, Δημούτσος, Βύντρα, Βάντερσον και Σάλιακας

Στον πάγκο: Θεοδωρόπουλος, Τζανετόπουλος, Βασιλόγιαννης, Τομάς, Σκόνδρας, Τσούκαλος και Καραγιάννης

• 18:22
    Παναθηναϊκός (Γιώργος Δώνης)

Διούδης, Γιόχανσον, Κολοβέτσιος, Πούγγουρας, Ινσούα, Κουρμπέλης, Δώνης και Ζαχίντ Κολοβός, Μακέντα, Χατζηθεοδωρίδης

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Κότσαρης, Χατζηγιοβάνης, Μολό, Μπουζούκης, Βέργος, Νούνες και Ζαγαρίτης

• 18:20

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...

• 18:09

Με επικίνδυνη αποστολή στην Λαμία ξεκινά τις υποχρεώσεις του στο φετινό πρωτάθλημα ο Παναθηναϊκός, σε μία έδρα όπου αγνοεί την νίκη εδώ και τέσσερα παιχνίδια για πρωτάθλημα και κύπελλο.