LIVE: Ολυμπιακός-Ζαλγκίρις Κάουνας 67-68 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ολυμπιακός-Ζαλγκίρις Κάουνας (21:00, Novasports 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 01/10/20 - 23:08

Ο Ολυμπιακός ήταν ανώτερος από τη Ζαλγκίρις Κάουνας τόσο στη δεύτερη, όσο και στην 3η περίοδο, ξέφυγε με +12 (58-47) στο 30ο λεπτό, αλλά στο 4ο δεκάλεπτο δέχτηκε επιμέρους σκορ 9-21. Το τελικό 67-68 υπέρ της λιθουανικής ομάδας, αδικεί την προσπάθεια των «ερυθρόλευκων» στην πρεμιέρα της Euroleague που υπερτερούσαν σε ασίστ και εύστοχα τρίποντα.

67-68
Ζαλγκίρις
Ζαλγκίρις
  • 22:43

Τέλος στην αναμέτρηση, με τον Ολυμπιακό να γνωρίζει την ήττα με 68-67 από τη Ζαλγκίρις.

• 22:42

Δεν πρόλαβε να εκτελέσει ο Σλούκας και τέλος.

• 22:02

44-41 με τρίποντο του Σλούκα, από τη γωνία.

• 21:58

41-40 με καλάθι και φάουλ του Λοβέρν.

• 21:38

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να προηγείται 37-34 της Ζαλγκίρις.

• 21:29

29-31 με τον Γκριγκόνις

• 21:26

25-29 με λέι απ του Χέιζ.

• 21:22

Τέλος στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω 23-18 κόντρα στη Ζαλγκίρις.

• 21:16

15-18 με τρίποντο του Σπανούλη.

• 21:08

10-7 με κάρφωμα του Λοβέρν.

• 21:06

8-2 με νέο τρίποντο του Χάρισον, από την άλλη γωνία και ύστερα από νέα ασίστ του Σλούκα.

• 21:02

Έναρξη της αναμέτρησης, με τη Ζαλγκίρις στην επίθεση.

• 21:00

Όλα είναι έτοιμα για το τζάμπολ.

• 20:59

Το αποψινό, θα είναι και το πρώτο επίσημο παιχνίδι της σεζόν για τους «ερυθρόλευκους», με την ομάδα του Σίλερ από την άλλη να έχει δώσει ήδη τρία ματς στο πρωτάθλημα Λιθουανίας, με τελευταίο την εντός έδρας ήττα από τη Λιετκάμπελις.