LIVE: Παναθηναϊκός-Ατρόμητος 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Παναθηναϊκός-Ατρόμητος (19:30, Novasports & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 22/01/20 - 21:28

Πήρε το διπλό στη Ξάνθη, τρέχει ένα σερί τριών νικών για πρώτη φορά στην εφετινή σεζόν και σήμερα αντιμετωπίζει τον Ατρόμητο. Ο Παναθηναϊκός είναι ανεβασμένος και το σημαντικότερο, για πρώτη φορά οι πράσινοι δείχνουν γεμάτοι αυτοπεποίθηση.

Σήμερα με τους Περιστεριώτες αντιπάλους οι παίκτες του Δώνη θέλουν να συνεχίσουν με άλλη μια επιτυχία με τον προπονητή τους όμως να προβληματίζεται για το σχήμα αλλά και την 11άδα που θα παρατάξει.

Ο Σάββας Παντελίδης δεν υπολογίζει τον Σπύρο Ρισβάνη ο οποίος θα μείνει εκτός δράσης για περίπου τρεις εβδομάδες, αφού έχει υποστεί βαρύ διάστρεμμα σαν… παράσημο από το ματς κόντρα στον Βόλο ενώ εκτός έμεινε και ο Ρόλαντ Ουγκράι.

Παναθηναϊκός
3-0
Ατρόμητος
Ατρόμητος
  • 21:28
    ΤΕΛΟΣ

Λήξη του αγώνα, με τον Παναθηναϊκό να επικρατεί του Ατρομήτου με 3-0.

• 21:25
    89'
    Νέα φάση για τον Παναθηναϊκό!

Δυνατό σουτ του Μακέντα, από το σημείο του πέναλτι, απέκρουσε εντυπωσιακά με το ένα χέρι ο Μέγερι

• 21:15
    78'
    Απίθανη φάση για τον Παναθηναϊκό!

Νέα φοβερή επέμβαση από τον... Καχίλα, που σταμάτησε με το κεφάλι το σουτ του Μακέντα που πήγανε στην εστία!

• 21:13
    76'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

Ο Μακέντα σεντράρει μέσα από την περιοχή από τα δεξιά και ο Περέα στέλνει τη μπάλα ανενόχλητος στα δίχτυα του Μέγερι!

• 21:09
    73'
    Τελευταία αλλαγή και για τον Ατρόμητο

Στη θέση του Μανούσου, ο Ούμπιδες

• 21:08
    72'
    Φοβερή προσπάθεια των παικτών του Παναθηναϊκού

Ο Νάγκι «σπάει» τη μπάλα για τον επερχόμενο Γιόχανσον, εκείνος τη γυρίζει στον Μακέντα που κάνει ενα ακόμα «τακουνάκι» αλλά η μπάλα περνάει άουτ!

• 21:08
    70'
    Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

Ο Κολοβός αντί του Χατζηγιοβάνη

• 21:07
    69'
    Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό!

Ωραία προσπάθεια του Κουρμπέλη και σουτ μέσα από την περιοχή, ακόμα ωραιότερη η επέμβαση του Μέγερι που διώχνει σε κόρνερ

• 21:05
    68'
    Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

Ο Περέα αντικαθιστά τον Ζαχίντ

• 21:03
    66'

O Ζαχίντ εκτελεί φάουλ από τα δεξιά και o Σέκνεφελντ σκοράρει με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι!

• 20:57
    60'

Ο Νάγκι παίρνει την κόντρα, μέσα στην περιοχή, αλλά ο Μέγερι πέφτει και μπλοκάρει.

• 20:51
    54'

Ο Μακέντα πέφτει στην περιοχή, αλλά ο Κουμπαράκης καταλογίζει σωστά επιθετικό φάουλ πάνω στον Γούτα

• 20:44
    46'

• 20:23

Δύο αποφάσεις, αμφότερες… συζητήσιμες, μέσω του VAR έχουν στιγματίσει το ματς, με τον Παναθηναϊκό να κάνει το 2-0 αλλά το γκολ του Μακέντα να μην μετράει και τον Ατρόμητο να μένει με 10 λόγω της αποβολής του Κιβρακίδη! Πάντως, το «τριφύλλι» συνεχίζει να κυκλοφορεί καλά τη μπάλα, ψάχνοντας εκ νέου ένα δεύτερο τέρμα, την ώρα που ο αντίπαλός του έχει σε πολύ καλή ημέρα τον Μέγερι και «μένει» στο ματς.

• 20:22

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του Ατρομήτου με 1-0, χάρη στο γκολ του Κουρμπέλη

• 20:06
    32'

Αλλάζει απόφαση ο Κουμπαράκης και αποβάλλει τον παίκτη του Ατρομήτου, που συνεχίζει πλέον με δέκα!

• 20:06
    31'

Νέα διακοπή και VAR για το αν υπάρχει κόκκινη κάρτα στο μαρκάρισμα του Κιβρακίδη.

• 20:06
    29'

Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη για σκληρό φάουλ πάνω στον Δώνη και στον προπονητή του Παναθηναϊκού για διαμαρτυρία

• 20:01

Στο VAR εξετάζεται αν υπάρχει φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης, του Ινσούα στον Χαρίση και το γκολ ακυρώνεται

• 20:00
    27'

Ο Ζαχίντ γεμίζει από τα δεξιά και ο Μακέντα στελνει με ωραία «τακουνιά» τη μπάλα στα δίχτυα του Μέγερι!

• 19:57

Φτάσαμε στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με το «έργο» να είναι... μονόπρακτο. Ο Παναθηναϊκός όχι μόνο προηγείται, με την «οβίδα» του Κουρμπέλη από τα... αποδυτήρια, αλλά έχει φτιάξει τουλάχιστον άλλες τρεις φάσεις για να διευρύνει το προβάδισμά του! Ο Ατρόμητος δεν έχει καταφέρει να... ξεμυτίσει, παρά μόνο μετά το 15λεπτο με κάποια σουτ του Μανούσου και είναι τυχερός που χανει μόνο με 1-0...

• 19:54
    22'

Εκτέλεση κόρνερ του Ζαχίντ, ο Δώνης κάνει το... φιλόδοξο «τακουνάκι» αλλά ο Μέγερι είναι σε ετοιμότητα και μπλοκάρει.

• 19:52
    18'

Μακρινό σουτ του Μανούσου, η μπάλα περνάει άουτ

• 19:42
    8'
    Νέα τεράστια φάση για τον Παναθηναϊκό!

Ο Μακέντα σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά Μέγερι σώζει τον Ατρόμητο!

• 19:40
    7'

Νέο σουτ, αυτή την φορά από τον Χατζηγιοβάνη, από πλάγια θέση, πέφτει και μπλοκάρει ο Μέγερι.

• 19:38
    6'

O Χατζηγιοβάνης γεμιζει για τον επερχόμενο από δεξιά Γιόχανσον, το σουτ του οποίου μέσα από την περιοχή περνάει όμως άουτ!

• 19:37
    4'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

Ο Κουρμπέλης παίρνει τη μπαλα αρκετά μακριά από την περιοχή, σουτάρει με φάλτσο και να τη στέλνει ψηλά στην αριστερη γωνία του Μέγερι, ανοίγοντας νωρίς νωρίς το σκορ!

• 19:32
    1'
    Έναρξη!

Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα

• 19:32

Ο Παναθηναϊκός πέρασε με 1-0 από την Ξάνθη, κάνοντας για πρώτη φορά διαδοχικές νίκες, αφού είχε προηγηθεί και η νίκη επί του Πανιωνίου, ενώ έχει χάσει μόνο ένα από τα 11 τελευταία παιχνίδια του, αυτό από τον Ολυμπιακό, μετρώντας πέντε νίκες και πέντε ισοπαλίες στο διάστημα αυτό!

• 19:31

Οι γηπεδούχοι πέρασαν στην τέταρτη θέση και τώρα είναι αυτοί που υπερασπίζονται την παρουσία στην εξάδα, την οποία… κυνηγούσαν μέχρι πριν από λίγες ημέρες. Την ώρα που οι Περιστεριώτες είναι μια από τις ομάδες που… συνωστίζονται στους 26 βαθμούς.

• 19:31

Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Στέφανος Κουμπαράκης από τον Σύνδεσμο Θράκης ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Ευστάθιος Γκορτσιλας του Συνδέσμου Μακεδονίας