LIVE: ΠΑΟΚ-Κράσνονταρ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-Κράσνονταρ (22:00, Cosmote Sport 1 HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 01/10/20 - 00:13

Έσβησε για τον ΠΑΟΚ το όνειρο των ομίλων του Champions League. Έχασε άδοξα από τη ρωσική Κρασνοντάρ και στην Τούμπα με το ίδιο σκορ του πρώτου αγώνα (2-1) απογοητεύοντας με αναιμική του απόδοση τους οπαδούς του, σε ένα παιχνίδι που θα σημάδευε τη σύγχρονη Ιστορία του.

ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
1-2
Κράσνονταρ
Κράσνονταρ
  • 23:51

Ο ΠΑΟΚ γνωρίζει την ήττα με 2-1 και θα συνεχίσει την ευρωπαϊκή του πορεία στους ομίλους του Europa League

• 23:35
    78'

ΓΚΟΛ η Κράσνονταρ, 1-2! Σουτ του Βιλένα, η μπάλα στο δοκάρι του Ζίβκοβιτς και στη συνέχεια ο Καμπελά σε ανυπεράσπιστη εστία έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Πλέον θέλει τρία γκολ ο ΠΑΟΚ

• 23:33
    77'

ΓΚΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ, 1-1! Εκτέλεση φάουλ του Σβαμπ, κεφαλιά του Ελ Καντουρί και το ματς στα ίσα, με τον ΠΑΟΚ να θέλει ένα γκολ για παράταση.

• 23:30
    73'

ΓΚΟΛ η Κράσνονταρ, 0-1! Ωραία κόντρα των φιλοξενούμενων, ο Σμόλνικοφ έκανε το γύρισμα για τον Μπεργκ, ο Μιχαΐλίδης βρήκε την μπάλα με το τακουνάκι ουσιαστικά πάνω στον βηματισμό του και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του! Είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει.

• 23:23

Παίζει πιο ανοιχτά πλέον ο ΠΑΟΚ. Δείχνει διάθεση να ρισκάρει αρκετά από τώρα

• 23:18
    59'

Βαγκέ αντί Κρέσπο και Τσόλακ αντί Πέλκα για τον ΠΑΟΚ

• 23:12
    56'

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Κόρνερ του Ζίβκοβιτς, ο Βαρέλα βρήκε την μπάλα με την πλάτη και η μπάλα πέρασε λίγο έξω

• 23:02

Έναρξη β' μέρους!

• 23:00

Ημίχρονο στην Τούμπα. ΠΑΟΚ-Κράσνονταρ 0-0! Ο "δικέφαλος του Βορρά" είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο μεγαλύτερο μέρος του ημιχρόνου, ήταν συνολικά ανώτερος, αλλά κάτι τα χάλασε στην τελική προσπάθεια. Ίσως λόγω της νευρικότητας που δείχνει. Η Κράσνονταρ, που έχει κάβα το υπέρ της 2-1 του πρώτου ματς, περιμένει πίσω και προσπαθεί να απειλήσει μέσω κόντρα επιθέσεων, για να εκμεταλλευτεί την ποιότητα που έχει μεσοεπιθετικά. Πίσω έχει θεματάκια και πάλι, παρότι παίζει πιο σφιχτά και πρέπει να πατήσει πάνω σε αυτό η ομάδα του Φερέιρα.

• 22:45
    38'

Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν βόλεϊ στην αντίπαλη περιοχή, με τον Ίνγκασον να πασάρει στον Κρέσπο με το κεφάλι, αλλά ο Ισπανός δεν μπόρεσε να νικήσει τον Σαφόνοφ, αν και είχε πιάτο ολόκληρη την εστία