LIVE: ΠΑΟΚ-ΝΠΣ Βόλος 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-ΝΠΣ Βόλος (18:00, PAOK TV & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 27/01/20 - 20:11

Νίκη που τον ανέβασε πάλι στην κορυφή της βαθμολογίας πέτυχε ο ΠΑΟΚ, αλλά η κακή εμφάνισή του στο τελικό 1-0 επί του Βόλου ήταν αυτό που κυριάρχησε στο 90λεπτο της Τούμπας. Οι αποδοκιμασίες μάλιστα στο τέλος της αναμέτρησης ήταν το δείγμα της υπομονής που έκαναν οι φίλοι του Δικεφάλου, για να τελειώσει ένα αγωνιστικά μετριότατο ως κακό παιχνίδι της ομάδας τους.

ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
1-0
ΝΠΣ Βόλος
ΝΠΣ Βόλος
  • 20:00

Λήξη του αγώνα. Νικητής ο ΠΑΟΚ επί του Βόλου, με 1-0.

• 19:52

Σαφώς καλύτερο το θέαμα στην επανάληψη, με τον ΠΑΟΚ να έχει πλέον το προβάδισμα αλλά να μην μπορεί να «καθαρίσει» το «τρίποντο», λόγω επιπόλαιων επιλογών των παικτών του στο τελείωμα των φάσεων. Ο Βόλος βέβαια στέκεται καλά, κρατάει μπάλα ενώ παράλληλα είχε κι αυτός τις φάσεις του να ισοφαρίσει και να βάλει.... φωτιά στο παιχνίδι!

• 19:25
    60'

Γκολ! 1-0 ο ΠΑΟΚ, με τον Βιεϊρίνια να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να ευστοχεί, στέλνοντας τη μπάλα στην γωνία που... μάντεψε ο Γκαραβέλης, ανοίγοντας το σκορ

• 18:49

Νέα φάση για τον ΠΑΟΚ να ανοίξει το σκορ, αλλά το σουτ του Σφιντέρσκι απέναντι από τον Γκαραβέλη απομακρύνεται πάνω στην γραμμή από τον Τσίκα σε κόρνερ

• 18:22
    19'

Φάση διαρκείας στα καρέ του Βόλου αλλά ούτε ο Βαρέλα, ούτε ο Ίνγκασον μπορούν να νικήσουν τον Γκαραβέλη

• 18:18
    14'

Εκτέλεση φάουλ σε καλή θέση από αριστερά για τον Βόλο, διώχνει η άμυνα του ΠΑΟΚ

• 18:12
    9'

Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με την κεφαλιά πάσα του Βιεϊρίνια για τον Σφιντέρσκι, που στοπάρει και σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά ο Γκαραβέλης πέφτει και μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια

• 18:10
    8'

Πρώτη επικίνδυνη φάση στο ματς, με τον Μίσιτς να κλέβει στο κέντρο, να φτάνει ως την περιοχή, αλλά το σουτ του να περνάει πάνω από το τέρμα του Γκαραβέλη

• 18:02
    1'

Αρχίζει ο αγώνας, με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

• 18:01

Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης

• 17:55

Αρκετός ο κόσμος που βρίσκεται αυτή την ώρα στην Τούμπα, δεδομένων ημέρας και ώρας παιχνιδιού

• 17:47

Στην βασική 11άδα του Βόλου ξεκινούν οι Γκαραβέλης, Δημόπουλος, Τσίκα, Οικονόμου, Ντεντάκης, Τσοκάνης, Ζοάο, Γκουαροτσένα, Τσαούσης, Μουνίθ και Μάντζης

• 17:47
    ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα)

Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Ίνγκασον, Γιαννούλης, Μαουρίσιο, Αουγκούστο, Λημνιός, Βιεϊρίνια, Μίσιτς, Σφιντέρσκι

Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Πασχαλάκης, Μιχάι, Εσίτι, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Λάμπρου και Στοχ

• 17:45

Η νίκη στο Ηράκλειο είναι η μοναδική του Βόλου στα έξι τελευταία παιχνίδια, έχοντας κερδίσει τρία από τα 16 τελευταία, ενώ είχε κάνει τρείς νίκες στα πρώτα τέσσερα ματς της σεζόν

• 17:45

Η ομάδα της Μαγνησίας έχασε από την ΑΕΚ εντός έδρας και βρίσκεται στην 11ηθέση, τέσσερις βαθμούς και πέντε θέσεις από την πρώτη εξάδα. Με την αλλαγή του χρόνου έχει κάνει δύο ήττες εντός έδρας, ενώ εκτός έχει νίκη και ισοπαλία

• 17:45

Επίσης, οι «ασπρόμαυροι» έχουν κερδίσει και τα πέντε τελευταία ματς που έχουν δώσει για το πρωτάθλημα, έξι με το παιχνίδι του Κυπέλλου, μετά την ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό

• 17:45

Μπορεί η ήττα από τον Άρη να του σταμάτησε πολλά σερί, όμως ο ΠΑΟΚ συνεχίζει τα σερί της έδρα του, όπου είναι αήττητος στα τελευταία 28, έχοντας σκοράρει σε όλα. Μάλιστα είναι αήττητος και στα 24 τελευταία για όλες τις διοργανώσεις, μετά την ήττα από τη Μπάτε Μπορίσοφ στις 13 Δεκεμβρίου 2018. Από τότε έχει 20 νίκες και τέσσερις ισοπαλίες στην Τούμπα

• 17:45

Αυτή η ήττα από τον Άρη είναι η μοναδική στα τελευταία 55 παιχνίδια πρωταθλήματος για τον ΠΑΟΚ, που έχει σκοράρει και στα 55 και θέλει δύο ακόμα για να φτάσει το ρεκόρ του Παναθηναϊκού

• 17:34

Ο «δικέφαλος του Βορρά» κέρδισε τα τρία τελευταία παιχνίδια του, μετά την ήττα από τον Άρη με το που μπήκε το νέο έτος, ενώ έχει κερδίσει τα έξι από τα επτά τελευταία.

• 17:34

Στη μονομαχία που εξελίσσεται ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ για τον τίτλο, το παιχνίδι του Βόλου είναι καθοριστικό για την ομάδα της Θεσσαλονίκης. Γιατί σε τέτοια εντός έδρας ματς οι απώλειες μπορεί να είναι καθοριστικές

• 17:34

Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Βόλο, για την 21η αγωνιστική της Super League 1, στην Τούμπα