Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 3-0: Το «καθάρισε» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 3-0: Το «καθάρισε»

Ενημερώθηκε: 27/01/21 - 22:33

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ελ Αραμπί που άνοιξε το σκορ και έφτιαξε τα άλλα δύο γκολ σε Καμαρά (76') και Βρουσάι (89'), που είχε έρθει από τον πάγκο, ο εξαιρετικός Ολυμπιακός του δευτέρου ημιχρόνου «καθάρισε» ΠΑΟΚ και πρωτάθλημα!

Ασίστ-μαγεία από τον Μπουχαλάκη στο 1-0 του «killer» Ελ Αραμπί (50'), ο οποίος ταλαιπώρησε τρεις αντιπάλους και «έφτιαξε» το 2-0 του Καμαρά (76').

Ένα σουτ που κόντραρε στον Ίνγκασον και πέρασε κάτω από τα πόδια του Ζίφκο Ζίφκοβιτς, σε μια φάση που θυμίζει το... 0-1 του ΠΑΟΚ προ τριετίας όταν η μπάλα είχε περάσει κάτω από τα πόδια του Γιαννιώτη.

Ο Βρουσάι που είχε έρθει από τον πάγκο έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση του Ολυμπιακού (3-0) στο 89ο λεπτό.

Το πάλεψε ο ΠΑΟΚ, είχε καλά διαστήματα με ευκαιρίες αλλά έπεσε πάνω στον καταπληκτικό Σα που με μεγάλες επεμβάσεις δεν επέτρεψε σε Κρμέντσικ, Τζόλη, Ουάρντα και Ελ Καντουρί να σκοράρουν!

Εκτοξεύθηκε στο +15 η διαφορά του Ολυμπιακού από τον ΠΑΟΚ, στους 12 από τον δεύτερο Άρη και στο +14 από την τρίτη ΑΕΚ, στέλνοντας μήνυμα πως και φέτος είναι κυρίαρχος.