Άνετη επικράτηση για ΑΕΚ, 0-4 την Καλλιθέα

Ενημερώθηκε: 07/10/16 - 19:37

Εντυπωσιακή και με μπόλικα...νεύρα εμφανίστηκε η ΑΕΚ, στο στο κεκλεισμένων των θυρών φιλικό παιχνίδι στο "Ελ Πάσο", με αντίπαλο την Καλλιθέα.

Η Ένωση έβγαλε την ένταση από την ήττα στο ντέρμπι από τον Ολυμπιακό, "Καραϊσκάκη" και επικράτησε άνετα με σκορ 4-0.

Μια γκολάρα από τον Πατίτο (36’), δύο δοκάρια από τον Αραβίδη και δύο ανεπανάληπτες ευκαιρίες από τον Χριστοδουλόπουλο ήταν ο απολογισμός της πολύ δραστήριας Ένωσης κόντρα στην μαχητική Καλλιθέα, η οποία δεν φοβήθηκε το παιχνίδι, στο πρώτο ημίχρονο.

"Έβρεξε" γκολ στο δεύτερο ημίχρονο στην Καλλιθέα, όπου η ΑΕΚ γκάζωσε για τα καλά και μέσα σε ένα δεκάλεπτο πέτυχε τρία γκολ με τους Αραβίδη (57’), Πλατέλλα (60’) και Αλμέιδα (67’).

ΑΕΚ (Τιμούρ Κετσπάγια): Ανέστης, Γκάλο (46’ Μπακάκης), Τσιγκρίνσκι (61’ Λαμπρόπουλος), Κολοβέτσιος, Ντίας (62’ Ντίντακ), Γιόχανσον (72’ Μανωλάς), Γαλανόπουλος, Πλατέλλας (76’ Πέκχαρτ), Χριστοδουλόπουλος (58’ Αλμέιδα), Πατίτο (46’ Τσέλιος), Αραβίδης (68’ Ζόριτς)

Στον πάγκο: Παπαδόπουλος

Καλλιθέα (Τάκης Γκώνιας): Ντούνης, Λεβέντης, Σταμόπουλος, Μούκταρης, Πάτας, Κατσικογιάννης, Μπέλης, Μάκο, Ηλιάδης, Τσίπρας, Σμυρλής

Στον πάγκο: Κορωνάκης, Σταματάκος, Τσώνης, Συριόπουλος, Τοπάλι, Τουρούκης, Κώτας, Γουάρντε, Κυριζάκης