Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός 1-0: Νέο «σφάξιμο» και... έμπλεκξε (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 20/02/22 - 00:51

Ο Παναιτωλικός κέρδισε 1-0 τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Super League 1, στο Αγρίνιο, με την διαιτησία να παίζει τον δικό της ρόλο στην έκβαση του αποτελέσματος.

Με το ματς στο 0-0, ο Σάρλια σκόραρε με κεφαλιά στο 36’, αλλά ο βοηθός Πετρόπουλος σήκωσε την σημαία του και ο VAR Ρούπερτι προσυπέγραψε, θεωρώντας αμφότεροι ότι η μπάλα πέρασε εκτός γηπέδου, χωρίς αυτό να προκύπτει με βεβαιότητα!

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ο διαιτητής Σιδηρόπουλος ανακάλυψε φάουλ του Ρούμπεν Πέρεθ στον Μεντόσα σε πλεονεκτική θέση και με πολύ ωραία απευθείας εκτέλεση ο δεύτερος πέτυχε αυτό που έμελλε να είναι το νικητήριο γκολ, στο 47ο λεπτό.

Καθώς ο Καρλίτος απώλεσε το πέναλτι που κέρδισε ο Ιωαννίδης από τον Κορνέλιους στο 67’, με τον Ανέστη να αποκρούει την εκτέλεση του Ισπανού, δύο λεπτά μετά…

Οι γηπεδούχοι υπηρέτησαν σωστά το πλάνο τους που ήταν να περιμένουν και να απειλήσουν μέσω αντεπιθέσεων, ενώ ευτύχησαν να σκοράρουν στην πρώτη φάση που έκαναν στην αναμέτρηση και είχαν τον Ανέστη σε φοβερή ημέρα.

Με το «τριφύλλι» να είναι ανώτερο συνολικά, να έχει τον έλεγχο και τις φάσεις για να σκοράρει αλλά να μην μπορεί να το κάνει και να χάνει ένα ακόμα «δικό του» παιχνίδι μακριά από την Λεωφόρο!

Ο Παναιτωλικός έμεινε αήττητος για τρίτο διαδοχικό ματς, έκανε δεύτερη σερί νίκη και ανέβηκε στους 28 βαθμούς. Ενώ ο Παναθηναϊκός έχασε για πρώτη φορά μετά από δύο συνεχόμενες νίκες και παρέμεινε τέταρτος, με 36 πόντους.