Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 2-3: Πτήση τίτλου του «Δικεφάλου» στη Λεωφόρο

Ο «μεστός» ΠΑΟΚ τιμώρησε με Τόμας τα πολλά λάθη του αλλοπρόσαλλου Παναθηναϊκού, έκανε το 3Χ3 στη Λεωφόρο φέτος και με το 3-1 πέρασε μόνος πρώτος, προσωρινά, στην κορυφή της βαιθμολογίας των playoffs

Πηγή Φωτογραφίας: ΣΩΤΗΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI ΣΩΤΗΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI

Ενημερώθηκε: 31/03/24 - 20:18

«Πισωγύρισμα» του Παναθηναϊκού και σπουδαία νίκη του ΠΑΟΚ, μετά το αποψινό 2-3 στο «Απόστολος Νικολαΐδης», για την 2η αγωνιστική των playoffs της Super League.

Οι Θεσσαλονικείς αποδείχτηκαν πιο αποτελεσματικοί καθώς προηγήθηκαν δις, με τον Ντεσπόντοφ στο 2’ και τον Τόμας στο 39’, ενώ έφτασαν και σε τρίτο τέρμα με το πέναλτι του Σβαμπ στο 89ο λεπτό και την αποβολή του Παλάσιος με απευθείας κόκκινη κάρτα, επιβεβαιώνοντας ότι… έχουν τον τρόπο τους μέσα στη Λεωφόρο.

Με το «τριφύλλι» να παρουσιάζει αρκετά «θέματα» στην αμυντική του λειτουργία, δεχόμενο δύο γκολ… καρμπόν από δεξιά, έχοντας τον Μπερνάρ να παλεύει μόνος του, πετυχαίνοντας δύο τέρματα στο 29’ και στο 93’, ενώ ο Ιωαννίδης είχε δοκάρι με το σκορ στο 1-2, στο 52ο λεπτό.

Έτσι, ο Παναθηναϊκός παρέμεινε τρίτος, με 59 βαθμούς και υποδέχεται την ΑΕΚ την προσεχή Τετάρτη (03/04), ενώ ο ΠΑΟΚ που ανέβηκε στους 63 πόντους και στην πρώτη θέση φιλοξενεί την Λαμία, την ίδια ημέρα.