Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Ώρα... κούπας!

Ενημερώθηκε: 19/02/20 - 12:12

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον Ολυμπιακό (18:00, ERT Sports) στον επαναληπτικό τελικό της νίκης των «πράσινων» στο κλειστό του Ρέντη με 3-2. Οι γηπεδούχοι θέλουν να επιστρέψουν στις κούπες μετά από δέκα χρόνια και το Κύπελλο που κατέκτησαν το 2010.

Για να τα καταφέρουν, τους αρκεί νίκη με οποιοδήποτε σκορ. Οι κερκίδες θα είναι κατάμεστες, καθώς τα 900 εισιτήρια που διατέθηκαν εξαντλήθηκαν σε ελάχιστα λεπτά, αν και προέκυψε αντίδραση των οργανωμένων στην απόφαση της διοίκησης του Δημήτρη Γιαννακόπουλου να μην τους δώσει προτεραιότητα στα μαγικά χαρτάκια.

Στον αντίποδα, ο Ολυμπιακός θέλει το Λιγκ Καπ για έβδομη φορά στην ιστορία του και έκτη σερί. Για να τα καταφέρει χρειάζεται οπωσδήποτε νίκη, ενώ αν αυτή έρθει στο τάιμ μπρέικ οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους σε χρυσό σετ.

Διαιτητές του αγώνα ορίστηκαν οι Νώντας Γεροθόδωρος και Βασίλης Βασιλειάδης.