LIVE: Ολυμπιακός-Γουλβς 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ολυμπιακός-Γουλβς (22:00, Cosmote Sport 2HD, Youtube & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 13/03/20 - 00:13

«Ζωντανός» στο παιχνίδι της πρόκρισης στους προημιτελικούς του Europa League έμεινε ο Ολυμπιακός, μετά το αποψινό 1-1 με την Γουλβς στο άδειο Καραϊσκάκη (λόγω κορονοϊού το ματς έγινε κεκλεισμένων των θυρών), στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για την φάση των «16» της διοργάνωσης.

Παρότι οι Πειραιώτες έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 29ο λεπτό, μετά την αποβολή του Σεμέδο με απευθείας κόκκινη κάρτα (χάνει τη ρεβάνς ο Πορτογάλος), προηγήθηκαν με τον Ελ Αραμπί στο 54΄, ωστόσο, οι «λύκοι» έφτασαν στην ισοφάριση στο 67ο λεπτό με το σουτ του Νέτο (η μπάλα βρήκε στο πόδι του Μπουχαλάκη, άλλαξε πορεία και ξεγέλασε τον Σα).

Η ρεβάνς, εφόσον πραγματοποιηθεί (την ερχόμενη εβδομάδα η UEFA θα αποφασίσει για το αν θα συνεχιστούν οι αγώνες του Champions και Europa League), είναι προγραμματισμένη για τις 19 Μαρτίου στο «Μολινό».

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ

ΟΣΦΠ
1-1
Γουλβς
Γουλβς
  • 23:52
    90'

Ο Ολυμπιακός παρά το γεγονός ότι έπαιζε με 10 παίκτες από το πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να μείνει στο 1-1 κόντρα στη Γουλβς, που πέτυχε ένα πολύ τυχερό γκολ

• 23:25
    67'
    ΓΚΟΛ για τη Γουλβς!

Κομπίνα των φιλοξενούμενων σε φάουλ, ο Μουτίνιο πάτησε για τον Νέτο που έκανε χαμηλό σουτ και αφού κόντραρε στον Μπουχαλάκη κατέληξε στα δίχτυα του Σα.

• 23:25

Έχει ανεβάσει στροφές η Γουλβς μετά το γκολ του Ολυμπιακού, έχει βγει μπροστά και είναι πιο απειλητική σε σχέση με την εικόνα που είχε σε όλο το προηγούμενο διάστημα

• 23:17
    60'
    Νέα φάση για τους Άγγλους

Καλό, αλλά άστοχο σουτ του Νέβες

• 23:17
    59'
    Μεγάλη φάση για τη Γουλβς!

Ο Χιμένες βγήκε φάτσα με τον Σα και λίγο πλάγια, έπιασε δυνατό σουτ και η μπάλα πέρασε έξω σε κόρνερ, αφού βρήκε στο κεφάλι του Πορτογάλου

• 23:11
    53'
    ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Ωραία κάθετη του Καμαρά για τον Γκιγέρμε, που σχεδόν από τη γραμμή του άουτ γύρισε για τον Ελ Αραμπί, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Πατρίσιο

• 23:09
    47'

Προβολή του Χιμένες μετά από γέμισμα του Μουτίνιο, η μπάλα εκτός χωρίς να ανησυχήσει ο Σα

• 22:48

Καλή παρουσία για τους Πειραιώτες (που από το 28' παίζουν με 10 λόγω της αποβολής στον Σεμέδο) στο πρώτο μέρος, είχε περισσότερη ώρα στην κατοχή του την μπάλα και γενικότερα την πρωτοβουλία των κινήσεων. Παιχνίδι υπομονής από τους Άγγλους στα πρώτα 45 λεπτά

• 22:47

Ο Ολυμπιακός πηγαίνει στα αποδυτήρια με τη Γουλβς στο 0-0

• 22:29

Αλλάζουν τα δεδομένα στην αναμέτρηση

• 22:29
    28'

ΑΠΟΒΟΛΗ για τον Ολυμπιακό, κόκκινη στον Σεμέδο. Έπειτα από κόντρα των φιλοξενούμενων ο Πορτογάλος ανέτρεψε τον Νέβες λίγο πριν μπει στην περιοχήby

• 22:29
    27'

Κάκιστο σουτ του Γκιγέρμε εκτός περιοχής, με την μπάλα να φεύγει πολύ ψηλά.

• 22:15
    14'

Σέντρα του Τσιμίκα, κεφαλιά του Μασούρα και κόρνερ μετά από κόντρα

• 22:12
    10'

Κάνει κατοχή της μπάλας ο Ολυμπιακός. Τον περιμένει η Γουλβς

• 22:01
    1'

Ξεκίνησε το παιχνίδι

• 22:00

Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

• 21:52

Διαιτητής: Κλεμάν Τουρπέν (Γαλλία), Βοηθοί: Νικολά Ντανός - Σιρίλ Γκρινγκορέ. Τέταρτος: Φρανκ Σνάιντερ, ενώ στο VAR: Φρανσουά Λετεσιέ AVAR: Ζερόμ Μπρισάρ.

• 21:44
    Γουλβς (Νούνο):

Ρουί Πατρίσιο, Σαΐς, Κοαντί, Μπόλι, Βινάγκρε, Ντόχερτι, Νέβες, Μουτίνιο, Ζότα, Τραορέ, Χιμένες

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Ρούντι, Ζορντάο, Νέτο, Ποντένσε, Ντεντόνκερ, Κίλμαν, Μπουρ

• 21:42
    Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς):

Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μπα, Ομάρ, Μπουχαλάκης, Γκιγέρμε, Καμαρά, Μασούρας, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί

Στον πάγκο των Πειραιωτών: Αλέν, Φορτούνης, Λοβέρα, Τοροσίδης, Παπέ Σισέ, Γκασπάρ και Ραντζέλοβιτς

• 21:41

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων

• 21:38

Η ρεβάνς είχε προγραμματιστεί για την επόμενη Πέμπτη, αλλά με την κατάσταση που επικρατεί λόγω του κορωνοϊού, λογικά δεν θα υπάρχει δράση στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις την επόμενη εβδομάδα

• 21:38

Τηλεοπτικά θα υπάρχει κάλυψη από το Cosmotesport2, ενώ θα μεταδοθεί και από το κανάλι της Cosmote TV στο youtube. Χωρίς συνδρομή

• 21:38

Το οποίο είναι προγραμματισμένο για τις 22:00 στο κεκλεισμένων των θυρών (λόγω του κορωνοϊού) «Γ. Καραϊσκάκης»