LIVE: Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός 0-4 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός (19:30, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 06/01/21 - 22:59

Ο Ολυμπιακός πέρασε με 4-0 από την έδρα του Αστέρα και διατήρησε απόσταση ασφαλείας από τους διώκτες του.

Αστέρας Τρίπολης
0-4
  • 21:26

Τέλος στο ματς. Αστέρας-Ολυμπιακός 0-4

• 21:18
    86'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Κάθετη του Καμαρά για τον Μπρούμα που τελείωσε ωραία με το αριστερό για το καρέ των Πειραιωτών

• 21:14
    83'

Άψογη εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη και η μπάλα στα δίχτυα. Δεν το πανηγύρισε, σεβόμενος το παρελθόν του.

• 21:08
    76'

Μεγάλη ευκαιρία του Αστέρα. Ο Λουίς Φερνάντεθ βρέθηκε στην περιοχή, άδειασε τον Σισέ αρχικά, αλλά στη συνέχεια αστόχησε από θέση βολής

• 21:06

Ωραία εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, καλή κίνηση του Σισέ, αλλά κάκιστο τελείωμα με αποτέλεσμα να αστοχήσει.

• 20:54
    62'

Γύρισμα του Μασούρα για τον Φορτούνη, τον έκοψε ο Κώτσιρας και στη συνέχεια δίνεται φάουλ υπέρ του Αστέρα

• 20:53

Ο Ολυμπιακός κλωτσάει ευκαιρία για το 3-0. Αφού σε κόντρα με τον Ελ Αραμπί, το γύρισμα ήταν πολύ δυνατό για τον Μπρούμα, ενώ περίμενε και ο Φορτούνης

• 20:50

Γίνεται έλεγχος από το VAR για πιθανό αντικανονικό μαρκάρισμα του Μπα στον Φερνάντεθ

• 20:50
    58'
    Ευκαιρία για τον Αστέρα

Πονηρή σέντρα του Τασουλή, πέρασε από όλους και από τον Λουίς Φερνάντεθ, που ήταν ο στόχος και έφυγε λίγο έξω

• 20:48

Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο το β' μέρος.

• 20:23

Ημίχρονο στην Τρίπολη. Αστέρας-Ολυμπιακός 0-2! Μέτριο έως κακό παιχνίδι μέχρι το 35ο λεπτό, με τους Πειραιώτες να... γυρίζουν τον διακόπτη από εκεί και μετά, ανοίγοντας το σκορ με κεφαλιά του Σεμέδο, ενώ στο 40' σκόραρε ο Καμαρά με βολέ. Τα δύο γκολ των φιλοξενούμενων σημειώθηκαν έπειτα από ισάριθμα κόρνερ του Βαλμπουενά.

• 20:20

Τέσσερις τελικές σε πέντε λεπτά και δύο γκολ για τον Ολυμπιακό (από ισάριθμα κόρνερ του Βαλμπουενά), που απλοποιεί την κατάσταση στην Τρίπολη. Γύρισε ο... διακόπτης μετά το 35ο λεπτό