Άρης-Αστάνα 2-1: «Χαστούκι» στο φινάλε (ΒΙΝΤΕΟ)

Άρης-Αστάνα 2-1: «Χαστούκι» στο φινάλε

Ενημερώθηκε: 30/07/21 - 01:12

Ο Άρης ολοκλήρωσε πρόωρα το ευρωπαϊκό ταξίδι του καθώς το γκολ που δέχθηκε στο τελευταίο λεπτό της παράτασης διαμόρφωσε το τελικό 2-1 κι έστειλε την Αστάνα στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa Conference League.

Οι «κίτρινοι» έφτασαν στο σημείο ισοφάρισης του σκορ (2-0) του πρώτου αγώνα αλλά εκεί δεν είχαν τον τρόπο, ίσως και την τύχη, για το επιπλέον τέρμα που θα τους έστελνε στην επόμενη φάση.

Μετά το 2-0 της κανονικής διάρκειας κι ενώ όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα έλυναν τις διαφορές τους στα πέναλτι, στην τελευταία φάση του αγώνα η Αστάνα σκόραρε με τον Μπίτρι και πήρε την πρόκριση.