1ος όμιλος: Κάζο για Γιουνάιτεντ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 23/11/17 - 00:31

Κάζο για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο "St.Jakob Park". Η Βασιλεία αγωνίστηκε με... τσαμπουκά και στο φινάλε "ξέρανε" την ομάδα του Μουρίνιο επικρατώντας με σκορ 1-0.

Πολύ καλύτεροι ήταν οι κόκκινοι διάβολοι στο πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι μπορούν να αισθάνονται τυχεροί από το γεγονός ότι μπήκαν στα αποδυτήρια χωρίς να έχουν δεχτεί τέρμα, αφού η Γιουνάιτεντ είχε δύο δοκάρια με τους Φελαινί (42’) και Ρόχο (45’) στο φινάλε.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο χαλάρωσε αρκετά και οι Ελβετοί κατάφεραν σταδιακά να ισορροπήσουν το ματς. Όσο περνούσαν τα λεπτά, η Βασιλεία γινόταν ολοένα και πιο απειλητική και σημάδεψε και αυτή το δοκάρι με τον Λανγκ στο 67’. Τελικά, ο ίδιος παίκτης κατάφερε να λυτρώσει την ομάδα του στο 89’ εκμεταλλευόμενος την υπέροχη μπαλιά του Πετρέτα στο δεύτερο δοκάρι.

Έτσι, η Βασιλεία ισοβαθμεί στην δεύτερη θέση με την ΤΣΣΚΑ. Την τελευταία αγωνιστική αντιμετωπίζει την αδιάφορη Μπενφίκα στο "Ντα Λουζ", ενώ οι Ρώσοι την Γιουνάιτεντ στο "Όλντ Τράφορντ".