ΑΕΚ-Ατρόμητος 3-2: Τον... τέζαρε!

Ενημερώθηκε: 03/11/19 - 21:42

Σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι με πολλές διακυμάνσεις στο σκορ, η ΑΕΚ κατάφερε να... λυγίσει τον ψυχωμένο Ατρόμητο χάρη σε ένα γκολ του Ολιβέιρα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων (3-2).

Νωρίτερα, είχε προηγηθεί ένα αυτογκόλ του Μανδά (χτύπησε η μπάλα στο δοκάρι και στην πλάτη του) αλλά και ακόμη ένα τραγικό του λάθος, δίνοντας... ασίστ στον Ολιβέιρα για το 2-1.

Ο Ατρόμητος, όμως, που είχε προηγηθεί με τον Μανούσο, δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα και έφερε το ματς στα ίσα στο 90ο λεπτό με τον Ανδρούτσο αλλά ο Ολιβέιρα εμφανίστηκε ως απο μηχανής Θεός και... τέζαρε τους Περιστεριώτες στο 90’+3’.

Ελέγχεται για την διαιτησία του ο Βασίλης Φωτιάς αλλά και οι διαιτητές στην αίθουσα του VAR καθώς δεν τον κάλεσαν να δει τη φάση του 86ου λεπτού, όταν ο Μάνταλος πήγε με τα δύο πόδια στον Χαρίση.