Αντρίκια ανατροπή από Λάρισα!

Ενημερώθηκε: 04/01/17 - 19:44

Η Λάρισα κάνοντας κατάθεση ψυχής, δεν μάσησε ούτε από το προβάδισμα της Βέροιας, ούτε από την κόκκινη κάρτα που είδε ο Ντοντό στο 59ο λεπτό και γύρισα τούμπα το παιχνίδι επικρατώντας με 2-1!

Ο Κάλβο είχε ανοίξει το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (οι οποίες ήταν 18 λεπτά λόγω μιας διακοπής στο ξεκίνημα του αγώνα), με τον Γκαγιέχο να ισοφαρίζει στις αρχές της επανάληψης και τον Ναζλίδη με πέναλτι λίγο πριν το φινάλε να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Πρώτη νίκη για την ΑΕΛ μετά τις 28 Οκτωβρίου και παρθενικό τρίποντο για τον Σάκη Τσιώλη, ενώ η Βέροια αγνοεί τη χαρά της νίκης εδώ και δέκα σερί αγωνιστικές, με τον Θωμά Γράφα να μην αισθάνεται πλέον καθόλου άνετα στον πάγκο της «βασίλισσας του βορρά».

ΑΕΛ (Σάκης Τσιώλης): Ξενοδόχοφ, Ρέντζας, Μονιάκης, Φάρκας, Γκόλιας (46’ Γκαγιέχο), Μασαλέσα, Φατιόν, Ντοντό, Ντέλετιτς, Ικάουνιεκς (46’ Κουτσιανικούλης), Ναζλίδης (88’ Τικίτο)

Στον πάγκο: Θεοδωρόπουλος, Αναστασόπουλος, Καπός, Κοντόρ

Bέροια (Θωμάς Γράφας): Καντιμοίρης, Μαλόν (80’ Μίλιεβιτς), Ασίγκμπα, Καλί, Χαροντάκης, Λινάρδος, Μπαλάφας, Άρτσε, Σαρπόνγκ (63’ Βασιλαντωνόπουλος), Κάλβο, Καπετάνος

Στον πάγκο: Λόπεθ, Μελίσσης, Μαυριάς, Δόρης, Ράδης

Διαιτητής: Ανανίας Φωτιάδης (Σερρών)

Γήπεδο: «AEL FC Arena»