Bundesliga: Ασταμάτητη η Μπάγερν!

Ενημερώθηκε: 17/02/18 - 19:20

Η Μπάγερν πέρασε και από την έδρα της Βόλφσμπουργκ (1-2) χάρη στο πέναλτι-γκολ του Λεβαντόφσκι στις καθυστερήσεις και έφτασε τις 10 σερί νίκες στο πρωτάθλημα.

Μεγάλο διπλό της Λεβερκούζεν που… βύθισε το Αμβούργο, «κόλλησε» λόγω… VAR η Κολωνία, ενώ η Φράιμπουργκ άφησε στα χαμηλά την Βέρντερ!

Με εξαιρετικό τρόπο ξεκίνησε το ματς για τη Βόλφσμπουργκ, η οποία μόλις στο 8’ πήρε το προβάδισμα χάρη σε τέρμα του Ντίνταβι και έδειξε ότι θα βάλει δύσκολα στους παίκτες του Γιουπ Χάινκες.

Κάτι που συνέβη. Οι Βαυαροί είχαν την κατοχή και τον έλεγχο αλλά δυσκολεύονταν να δημιουργήσουν καλές φάσεις κόντρα στην οργανωμένη άμυνα των «λύκων».

Εν τέλει ο Βάγκνερ στο 64ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσα και η Μπάγερν άσκησε ακόμη μεγαλύτερη πίεση, κλείνοντας στα καρέ τους αντιπάλους του! Τελικά βρήκε το γκολ από την άσπρη βούλα με τον Ρόμπεν να κερδίζει το πέναλτι και τον Λεβαντόφσκι να ευστοχεί για το τελικό 2-1.