Champions League: Δείχνει σημάδια... ζωής η Παρί (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 20/09/23 - 00:10

«Ξεκλείδωσε» την Ντόρτμουντ και χάρισε χαμόγελα στην πρεμιέρα η Παρί Σεν Ζερμέν!

Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε βρήκε δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να επικρατήσει 2-0 των Βεστφαλών, κάνοντας εκκίνηση με το δεξί στους ομίλους του Champions League.

Προσπάθησε με πεντάδα στην άμυνα να μπλοκάρει τους Παριζιάνους η Ντόρτμουντ, παίζοντας στις αντεπιθέσεις και κλείνοντας την ίδια ώρα καλά τους χώρους αλλά άντεξαν μόλις για ένα ημίχρονο.

Εμπαπέ και Χακίμι τα γκολ των Παριζιάνων στο β’ μέρος, πήραν ήδη κεφάλι για την πρόκριση, αφού το άλλο ματς του ομίλου που διεξήχθη νωρίτερα στο «Σαν Σίρο» έληξε χωρίς τέρματα ανάμεσα σε Μίλαν και Νιούκαστλ (0-0), με τους πρωταθλητές Γαλλίας να απολαμβάνουν τη μοναξιά της κορυφής από την πρεμιέρα!