Δια πυρός και σιδήρου η Ισπανία (video)

Δια πυρός και σιδήρου η Ισπανία

Ενημερώθηκε: 13/06/16 - 18:44

Με το γκολ του Ζεράρ Πικέ στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης,η Ισπανία επικράτησε της Τσεχίας με 1-0, για την πρώτη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος ποδοσφαίρου.

Η Ισπανία, αν και… φλύαρη κατά διαστήματα, κυριάρχησε απέναντι στην Τσεχία, σπατάλησε, όμως, ένα σωρό ευκαιρίες, για να λυτρωθεί, τελικά, από τον Πικέ, τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’!

Ο αμυντικός της Μπαρτσελόνα πήρε την ασίστ του συμπαίκτη του στους "μπλαουγκράνα", Ινιέστα και με κεφαλιά, χάρισε τη νίκη με σκορ 1-0 στους "φούριας ρόχας", που ξεκίνησαν νικηφόρα την υπεράσπιση του στέμματός τους.

Τσεχία (Πάβελ Βρμπα): Τσεχ, Χούμπνικ, Σίβοκ, Κανταράμπκ, Γκέμπρε-Σελασιέ, Λιμπέρσκι, Πλασίλ, Ροζίτσκι, Νέτσιντ, Νταρίντα, Κρέιτσι.

Ισπανία (Βιθέντε Ντελ Μπόσκε): Ντε Χέα, Πικέ, Σέρχιο Ράμος, Ζόρντι Αλμπα, Χουανφράν, Μπουσκέτς, Ινιέστα, Φάμπρεγας, Σίλβα, Νολίτο, Μοράτα.

Gerard Piqué Goal HD Spain vs Czech Republic 1...