Έγκλημα και Τιμωρία...

Ενημερώθηκε: 20/10/16 - 22:20

Ο Παναθηναϊκός, αν και προηγήθηκε με 0-2, μέσα στη Λιέγη, τελικά φεύγει μόνο με τον βαθμό της ισοπαλίας, καθώς η Σταντάρ έφερε το παιχνίδι στο 2-2, δεχόμενη και το "δώρο" του διαιτητή με το ανύπαρκτο πέναλτυ που έδωσε στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Ιμπάρμπο ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής του Παναθηναϊκού στο πρώτο ημίχρονο καθώς σημείωσε δυο... γκολάρες!!! Στο 12o λεπτό, ο Κολομβιανός βγήκε από τα δεξιά, συνέκλινε με εξαιρετική ντρίμπλα, αποφεύγοντας τον προσωπικό του αντίπαλο και με ένα φοβερό, διαγώνιο σουτ με το αριστερό,έγραψε το 0-1 μέσα στην Λιέγη!

Στο 36ο λεπτό, ο Ιμπάρμπο πάτησε την μπάλα για τον Λέτο, αυτός με την μία την επέστρεψε στον Κολομβιανό, ο οποίος από την κορυφή και το ύψος της περιοχής πιάνει ωραίο σουτ, γράφοντας το 0-2!

Κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου, ο Αντρέα Στραματσόνι διαμαρτυρήθηκε στον διαιτητή για το ανύπαρκτο πέναλτι που δόθηκε στους γηπεδούχους, με το οποίο μείωσαν το σκορ. Κάτι που είχε ως αποτέλεσμα την αποβολή του από τον Στεφάνσκι, ο οποίος δεν του επέτρεψε να καθίσει στον πάγκο στο δεύτερο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι "πράσινοι" αμύνθηκαν, προσπαθώντας να κρατήσουν με "νύχια και με δόντια" τη νίκη, όμως προδόθηκαν στο 82ο λεπτό...

Ο Μπελφοντίλ εκτέλεσε με όλη του τη δύναμη το φάουλ και ισοφάρισε σε 2-2. Η μπάλα πέρασε μέσα από το τείχος, με τον Στιλ να μην είναι σε ετοιμότητα, αφού αν και το σουτ πήγε πάνω του, εκείνος αντέδρασε άσχημα και δεν μπόρεσε να διώξει με το πόδι.

Αρκετοί φίλοι του Παναθηναϊκού στο γήπεδο, το οποίο δεν θα είναι γεμάτο, αφού ο κόσμος της Σταντάρ... δεν έχει αγκαλιάσει για την ώρα την προσπάθεια της ομάδας του. Έχουν κερδίσει κατα κράτος τη "μάχη" της εξέδρας.

Σταντάρ Λιέγης: Ζιλέτ, Ντοσεβί (63' Εμπενζά), Σολζ, Εντμίλσον, Τρέμπελ, Αντράντε, Φάι, Λαΐφης, Σισέ (72' Ενό), Σα, Μπελφοντίλ

Παναθηναϊκός: Στιλ, Σάμπα (46' Ιβανόφ), Μολέδο, Κουτρουμπής, Χουλτ, Κουλιμπαλί, Ζέκα (78' Εμποκού), Λεντέσμα, Βιγιαφάνιες, Ιμπάρμπο, Λέτο (74' Λούντ)

Στον πράσινο πάγκο: Κοτσόλης, Μέστο, Χατζηγιοβάννης, Ρινάλντι