Ελλάδα-Ιταλία 0-3: Άλλο επίπεδο...

Ενημερώθηκε: 09/06/19 - 00:14

Πελαγωμένη από τις επιλογές του Αναστασιάδη, η Εθνική τα έκανε… ρόιδο στο πρώτο ημίχρονο και κατέρρευσε μέσα σε ένα δεκάλεπτο, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 από την Ιταλία στο ΟΑΚΑ.

Η ομάδα του Μαντσίνι ήταν η απόλυτη κυρίαρχος στο πρώτο 45λεπτο και αυτό έφτανε ώστε να τελειώσει από νωρίς τη σεμνή τελετή με μια… ιταλική περαντζάδα από την Καλογρέζα.

Η επιλογή του Ζέκα σε ρόλο δεξιού μπακ δεν βγήκε, με αποτέλεσμα να μπάζει η ελληνική άμυνα από εκεί και τους Ιταλούς να φτάνουν σε τρία γκολ σε τρεις φάσεις που δημιούργησαν καπάκι από την αριστερή τους πτέρυγα.

Τα γκολ των Ιταλών πέτυχαν οι Μπαρέλα, Ινσίνιε και Μπονούτσι. Το τρία στα τρία στον όμιλο οι Ιταλοί, στη δεύτερη θέση με έξι βαθμούς η Φινλανδία.