Εντυπωσιακός Αστέρας!

Ενημερώθηκε: 02/08/16 - 19:59

Χωρίς αντίπαλο φαίνεται πως παίζει ο Αστέρας Τρίπολης, μέχρι τώρα στα φιλικά προετοιμασίας του! Στο τελευταίο τεστ επί ολλανδικού εδάφους, η ομάδα του Μάκη Χάβου επικράτησε με 3-1 την Γκεντζερμπιρλιγκί, έκανε το 3x3 κι επιβεβαίωσε πως κάτι καλό φτιάχνεται για τη νέα σεζόν.

Μέσα στο πρώτο 15λεπτο της αναμέτρησης, ο Αστέρας "καθάρισε" το παιχνίδι. Μόλις στο 2’ ο Ιωαννίδης έδωσε ασίστ πάρε-βάλε στον Καλτσά κι ο τελευταίος άνοιξε το σκορ. Με τη συμπλήρωση δέκα λεπτών στην αναμέτρηση, ο Ιωαννίδης πέτυχε το πιο εντυπωσιακό γκολ του αγώνα, αφού πέρασε εντυπωσιακά τον αντίπαλό του και έγραψε το 2-0 με όμορφο τελείωμα. Και σα να μην έφτανε αυτό, ο νεαρός επιθετικός συμμετείχε και στο τρίτο τέρμα του Αστέρα, όταν στο 16’ έδωσε μπαλιά για τον Γιαννούλη, ο οποίος ανέβασε κι άλλο το δείκτη του σκορ.

Αμυντικά η ομάδα της Τρίπολης, λειτουργούσε υποδειγματικά, με την εστία του Αστέρα να μην δέχεται πίεση και ουσιαστικά ο Κοσίτσκι δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου. Οι αλλαγές και η κούραση, "έριξαν" την απόδοση των δυο ομάδων, με τους Τούρκους, απλά να μειώνουν σε 3-1, στο 63ο λεπτό.

Η σύνθεση του Αστέρα: Κοσίτσκι (56' Ντοναρούμα), Μπέρτος (85' Ιγκορ), Γιαννούλης (85' Ασεν), Κουρμπέλης (80' Σεφί), Τριανταφυλλόπουλος, Χαμντανί (73' Τσουκαλάς), Δημούτσος (80' Νίκο), Καλτσάς (64' Στανισάβλιεβιτς), Μάσα (73' Κώτσιρας), Τσιλιανίδης (56' Τσάβες), Ιωαννίδης (80' Γκοντό).