Euro 2016: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, πρόγραμμα (Γράφημα)

Euro 2016: Αποτελέσματα,βαθμολογίες,πρόγραμμα (Γράφημα)
Ενημερώθηκε: 21/06/16 - 13:17

Μια αγωνιστική απομένει για να ολοκληρωθεί η φάση των ομίλων του EURO 2016 προκειμένου να σχηματιστούν τα ζευγάρια για την φάση των "16" του θεσμού.  

Δείτε όλα όσα έχουν γίνει μέχρι τώρα σε ένα κατατοπιστικό γράφημα:

Α ΟΜΙΛΟΣ: Γαλλία, Ελβετία, Ρουμανία, Αλβανία.

1η αγωνιστική:
10/6 Παρίσι Γαλλία - Ρουμανία 2-1
11/6 Λανς Αλβανία - Ελβετία 0-1

2η αγωνιστική:
15/6 Μασαλία Γαλλία - Αλβανία 2-0
15/6 Παρίσι Ρουμανία - Ελβετία 1-1

3η αγωνιστική:
19/6 Λιλ Ελβετία - Γαλλία 0-0
19/6 Λιόν Ρουμανία - Αλβανία 0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Αγ. Ν-Ι-Η Β. Τερμ.
Γαλλία 3 2 1 0 7 4-1 --Φάση των «16»
Ελβετία 3 1 2 0 5 2-1 --Φάση των «16»
--------------------------------------
Αλβανία 3 1 0 2 3 1-3
--------------------------------------
Ρουμανία 3 0 1 2 1 2-4

Β ΟΜΙΛΟΣ: Αγγλία, Ρωσία, Ουαλία, Σλοβακία.

1η αγωνιστική:
11/6 Μπορντό Ουαλία - Σλοβακία 2-1
11/6 Μασαλία Αγγλία - Ρωσία 1-1

2η αγωνιστική:
15/6 Λιλ Ρωσία - Σλοβακία 1-2
16/6 Λανς Αγγλία - Ουαλία 2-1

3η αγωνιστική:
20/6 Σεντ Ετιέν Σλοβακία - Αγγλία 0-0
20/6 Τουλούζ Ρωσία - Ουαλία 0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Αγ. Ν-Ι-Η Β. Τερμ.
Ουαλία 3 2 0 1 6 6-3 --Φάση των «16»
Αγγλία 3 1 2 0 5 3-2 --Φάση των «16»
---------------------------------------
Σλοβακία 3 1 1 1 4 3-3
Ρωσία 3 0 1 2 1 2-6

Γ ΟΜΙΛΟΣ: Γερμανία, Πολωνία, Ουκρανία, Βόρεια Ιρλανδία.

1η αγωνιστική:
12/6 Λιλ Γερμανία - Ουκρανία 2-0
12/6 Νίκαια Πολωνία - Β. Ιρλανδία 1-0

2η αγωνιστική:
16/6 Λιόν Ουκρανία - Β.Ιρλανδία 0-2
16/6 Παρίσι Γερμανία - Πολωνία 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Αγ. Ν-Ι-Η Β. Τερμ.
Γερμανία 2 1 1 0 4 2-0
Πολωνία 2 1 1 0 4 1-0
Β. Ιρλανδία 2 1 0 1 3 2-1
Ουκρανία 2 0 0 2 0 0-4

3η αγωνιστική:
21/6 Μασαλία Ουκρανία - Πολωνία 19:00
21/6 Παρίσι Β.Ιρλανδία - Γερμανία 19:00

Δ ΟΜΙΛΟΣ: Ισπανία, Κροατία, Τσεχία, Τουρκία

1η αγωνιστική:
12/6 Παρίσι Τουρκία - Κροατία 0-1
13/6 Τουλούζ Ισπανία - Τσεχία 1-0

2η αγωνιστική:
17/6 Νίκαια Ισπανία - Τουρκία 3-0
17/6 Σεντ Ετιέν Τσεχία - Κροατία 2-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Αγ. Ν-Ι-Η Β. Τερμ.
Ισπανία 2 2 0 0 6 4-0 --Φάση των «16»
Κροατία 2 1 1 0 4 3-2
Τσεχία 2 0 1 1 1 2-3
Τουρκία 2 0 0 2 0 0-4

3η αγωνιστική:
21/6 Μπορντό Κροατία - Ισπανία 22:00
21/6 Λανς Τσεχία - Τουρκία 22:00

Ε ΟΜΙΛΟΣ: Βέλγιο, Ιταλία, Ιρλανδία, Σουηδία

1η αγωνιστική:
13/6 Λιόν Βέλγιο - Ιταλία 0-2
13/6 Παρίσι Ιρλανδία - Σουηδία 1-1

2η αγωνιστική:
17/6 Τουλούζ Ιταλία - Σουηδία 1-0
18/6 Μπορντό Βέλγιο - Ιρλανδία 3-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Αγ. Ν-Ι-Η Β. Τερμ.
Ιταλία 2 2 0 0 6 3-0 --Φάση των «16»
Βέλγιο 2 1 0 1 3 3-2
Ιρλανδία 2 0 1 1 1 1-4
Σουηδία 2 0 1 1 1 1-2

3η αγωνιστική:
22/6 Λιλ Ιταλία - Ιρλανδία 22:00
22/6 Νίκαια Σουηδία - Βέλγιο 22:00

ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ: Πορτογαλία, Αυστρία, Ισλανδία, Ουγγαρία.

1η αγωνιστική:
14/6 Μπορντό Αυστρία - Ουγγαρία 0-2
14/6 Σεντ Ετιέν Πορτογαλία - Ισλανδία 1-1

2η αγωνιστική:
18/6 Μασαλία Ισλανδία - Ουγγαρία 1-1
18/6 Παρίσι Πορτογαλία - Αυστρία 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Αγ. Ν-Ι-Η Β. Τερμ.
Ουγγαρία 2 1 1 0 4 3-1
Ισλανδία 2 0 2 0 2 2-2
Πορτογαλία 2 0 2 0 2 1-1
Αυστρία 2 0 1 1 1 0-2

3η αγωνιστική:
22/6 Λιόν Ουγγαρία - Πορτογαλία 19:00
22/6 Παρίσι Ισλανδία - Αυστρία 19:00

*Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου και οι τέσσερις καλύτερες τρίτες προκρίνονται στους «16».

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»
-------------
25/6 Σεντ Ετιέν Ελβετία - Γ2 (37) 16:00
25/6 Παρίσι Ουαλία - 3ος Α' Γ' Δ' (38) 19:00
25/6 Λανς Δ1 - 3ος Β' Ε' ΣΤ'(39) 22:00
26/6 Λιόν Γαλλία - 3ος Γ' Δ' Ε' (40) 16:00
26/6 Λιλ Γ1 - 3ος Α' Β' ΣΤ'(41) 19:00
26/6 Τουλούζ ΣΤ1- Ε2 (42) 22:00
27/6 Σεν Ντενί Ιταλία - Δ2 (43) 19:00
27/6 Νις Αγγλία - ΣΤ2 (44) 22:00

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
-------------
30/6 Μασαλία Νικ. 37 - Νικ. 39 (45) 22:00
01/7 Λιλ Νικ. 38 - Νικ. 42 (46) 22:00
02/7 Μπορντό Νικ. 41 - Νικ. 43 (47) 22:00
03/7 Παρίσι Νικ. 40 - Νικ. 44 (48) 22:00

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
----------
06/7 Λιόν Νικ. 45 - Νικ. 49 22:00
07/7 Μασαλία Νικ. 47 - Νικ. 48 22:00

ΤΕΛΙΚΟΣ
-------
10 Ιουλίου 2016 22:00 - Στο «Σταντ ντε Φρανς», Σεν Ντενί