Ισόπαλες στην πρεμιέρα Έβερτον και Τότεναμ

Ενημερώθηκε: 13/08/16 - 19:53

Σ'ένα γεμάτο παιχνίδι με πολύ καλό ρυθμό, Έβερτον και Τότεναμ έμειναν στο 1-1, στην πρεμιέρα του αγγλικού πρωταθλήματος. Ένα αποτέλεσμα που μπορεί να κριθεί και δίκαιο, καθώς οι δύο ομάδες κυριάρχησαν από ένα ημίχρονο.

Τα "ζαχαρωτά" άνοιξαν το σκορ στο 5ο λεπτό με σκόρερ τον Μπάρκλεϊ, με την Τότεναμ να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια μόλις στο 59' με κεφαλιά του Λαμέλα.

Στα υπόλοιπα ματς που είχαν ώρα έναρξης στις 17:00, η Σαουθάμπτον "κόλλησε" εντός έδρας κόντρα στη Γουότφορντ μένοντας στο 1-1, ενώ πολύ μεγάλες εκτός έδρας νίκες πανηγύρισαν οι Σουόνσι και Γουέστ Μπρομ κόντρα στις Μπέρνλι και Κρίσταλ Πάλας αντίστοιχα. Τέλος η νεοφώτιστη Μίντλεσμπρο με σκόρερ τον Νεγκρέδο άνοιξε από νωρίς το σκορ κόντρα στη Στόουκ, αλλά κόντρα στη ροή του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Σακίρι έμειναν όρθιοι, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.