Ισόπαλοι Λάρισα και Ατρόμητος

Ενημερώθηκε: 02/08/16 - 21:42

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν σε φιλικό παιχνίδι, που διεξήχθη στο AEL FC Arena, Λάρισα και Ατρόμητος, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δυο ομάδων για την έναρξη του πρωταθλήματος στις 20 Αυγούστου.

Οι Βυσσινοί μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στο 13’ άνοιξαν το σκορ. Ο Ντέλετιτς έκανε το σουτ, η μπάλα κτύπησε στα σώματα και ο Βαρέλα που επωφελήθηκε έστειλε από κοντά τη μπάλα στα δίχτυα. Μετά το γκολ, η ΑΕΛ είχε κι άλλες στιγμές για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ αλλά δεν τα κατάφερε και τελικά ο Παπαδόπουλος στο 70ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι έφερε το ματς στα ίσια, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Ελάχιστα λεπτά πριν τη λήξη, πάντως, λίγο έλειψε να δημιουργηθεί σύρραξη και επεισόδια μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων αλλά με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων έληξε το συμβάν.

ΑΕΛ (Άγγελος Αναστασιάδης): Ντεγκρά, Ναβάρο, Κοντόρ, Φάρκας, Γκόλιας, Αναστασόπουλος, Λαμπρόπουλος, Φατιόν, Ντέλετιτς, Βαρέλα, Γιαννιτσάνης.

Επίσης αγωνίστηκαν και οι: Μονιάκης, Μασούρας, Μαρουκάκης, Ουρτάδο, Γιοβάνοβιτς, Χοτζάλι, Σουλιώτης, Καρατάσιος.

Ατρόμητος (Τραϊανός Δέλλας): Γκορμπούνοφ, Μπίτολο, Φυτανίδης, Μπρίτο, Ούμπιδες, Λε Ταλέκ, Ζησόπουλος, Ντιγκινί, Κεϊτά, Στόιτσεφ, Γκουγκούδης

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν ακόμα: Παπαδόπουλος, Κοντοές, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Γροντής, Παπαδόπουλος Δ., Βασιλείου, Μπάγκα, Μπαστακός, Λημνιός, Λαζαρίδης Ν.