LIVE: ΑΕΚ-Λαμία 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΑΕΚ-Λαμία (18:00, Cosmote Sport 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 12/10/18 - 19:57

Την ευκαιρία να πάρουν χρόνο συμμετοχής ποδοσφαιριστές που δεν έχουν πολλά λεπτά συμμετοχής την φετινή σεζόν θα έχουν οι παίκτες της ΑΕΚ στο ματς Κυπέλλου με την Λαμία.

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης δεν υπολογίζει τους διεθνείς Μπακασέτα, Λαμπρόπουλο, Μπακάκη, Μπάρκα, Γαλανόπουλο, Λιβάια), τους τραυματίες Πόνσε, Αλμπάνη, Λόπες, Οικονόμου, Μάνταλο και τον ανέτοιμο Άλεφ.

Αλλαγές ετοιμάζει και η Λαμία με τον Μάκη Χάβο να δίνει χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν λογίζονται ως βασικοί. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο γήπεδο «Γρηγόρης Λαμπράκης» της Καλλιθέας αφού στο ΟΑΚΑ είναι προγραμματισμένο το ματς της Εθνικής Ελλάδος με την Ουγγαρία για την 3η αγωνιστική του Nations League.

ΑΕΚ
ΑΕΚ
2-1
Λαμία
Λαμία
  • 19:57
    95'

Η ΑΕΚ επικρατεί της Λαμίας με 2-1, για την 1η αγωνιστική του Κυπέλλου.

• 19:56
    88'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Γκαλο, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα.

• 19:39
    83'
    Αλλαγή για τη Λαμία

Ο Κωστίκα στη θέση του Καραμάνου.

• 19:37
    80'
    Μεγάλη φάση για τη Λαμία!

Ο Δημούτσος έσπασε την μπάλα στον Καραμάνο, που βγήκε τετ-α-τετ από πλάγια θέση, όμως ο Τσιντώτας μαζί με τον Σβάρνα (έπεσε για προβολή) τον νίκησαν.

• 19:36

Στο ιατρικό κέντρο με ασθενοφόρο πηγαίνει ο Γιαννιώτας. Σοβαρός τραυματισμός για τον παίκτη της ΑΕΚ.

• 19:31
    75'
    ΓΚΟΟΟΟΛ η ΑΕΚ!

Ο Τσιντώντας έβγαλε την μπάλα στην πλάτη με βολέ στον Μπογέ, ο οποίος κατέβασε άψογα και σέρβιρε την ισοφάριση στον αμαρκάριστο Γιακουμάκη που πλάσαρε στην κενή εστία.

• 19:30
    75'
    Φάση για την ΑΕΚ

Ωραίο σουτ του Γιακουμάκη από πλάγια θέση, έδιωξε ο Μελίσσας σε κόρνερ.

• 19:27
    66'

Ο Μπουλούλης αντί του Μαστούρ.

• 19:26
    66'
    Αλλαγή για την ΑΕΚ

Ο Γιούσης αντί του Γιαννιώτα.

• 19:24
    64'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Λαμία!

Εξαιρετική αντεπίθεση για την ομάδα της Φθιώτιδας, που εκμεταλλεύτηκε την κακή επιστροφή της ΑΕΚ ύστερα από κόρνερ. Σέντρα ακριβείας του Βασιλαντωνόπουλου από τα δεξιά, ο Επστάιν με πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Τσιντώτα.

• 19:12

Καμία σχέση το α’ με το β’ ημίχρονο!

• 19:12
    55'
    Φάση για τη Λαμία

Σουτ του Καραμάνου από πλάγια θέση, η μπάλα πάνω στον Τσιντώτα.

• 19:11
    53'
    Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ

Ο Αϊντάρεβιτς έσπασε κάθετα στον Γιαννιώτα, ο οποίος πέρασε την μπάλα κάτω από το σώμα του Μελίσσα και ύστερα από επαφή του Αντέτζο έφυγε δίπλα απ' την εστία.

• 19:10
    52'
    Πρώτη φάση για την ΑΕΚ

Ο Γιαννιώτας πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή, έπιασε το σουτ και ο Μελίσσας πέφτοντας στην αντίθετη γωνία μπλόκαρε την μπάλα.

• 19:09
    47'
    Καλή στιγμή για τη Λαμία

Σουτ του Καραμάνου μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα απ' την εστία αφού κόντραρε και στο πόδι του Σβάρνα.

• 19:03
    46'
    Β’ μέρος

Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο.

• 18:57

Μόλις μία τελική στο παιχνίδι! Την είχε η ομάδα του Χάβου με ένα σουτ του Δημούτσου, που δεν ανησύχησε τον Τσιντώτα.

• 18:46
    45'

Έπειτα από ένα κάκιστο πρώτο μέρος ΑΕΚ και Λαμία μπαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ 0-0