LIVE: ΑΕΚ-Ολυμπιακός (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 26/01/20 - 21:51

Παρά την ανωτερότητά του, ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να νικήσει την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, στο μεγάλο ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής της Super League. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0, οι «ερυθρόλευκοι» παραμένουν στην κορυφή, όμως ο ΠΑΟΚ έχει αύριο την ευκαιρία να τους προσπεράσει εάν νικήσει τον Βόλο.

Αεκ
ΑΕΚ
0-0
οσπγφ
Ολυμπιακός
  • 20:58
    61'

ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Έπειτα από εκτέλεση του Βαλμπουενά, ο Βράνιες δεν έδιωξε καλά με αποτέλεσμα να στρώσει στον Γκιγέρμε, που μέσα από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο.

• 20:40
    37'

Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Έξυπνη εκτέλεση του Μάνταλου χαμηλά, βρίσκει τον Λιβάγια, με τον Σα να διώχνει με τα πόδια. Πολύ καλή αντίδραση του Πορτογάλου.

• 19:59

Χωρίς κάτι καλό το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά. Έχει πέσει ο ρυθμός σε σχέση με τα πρώτα λεπτά. Αρκετά λογικό, δεν είναι εύκολο να παίξει στο ίδιο τέμπο σε ολόκληρο το ματς

• 19:43
    10'

Απειλεί και πάλι ο Ολυμπιακός.Κεφαλιά-πάσα του Μασούρα, ο Ελ Αραμπί που ήταν στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής, δεν έφτασε στην μπάλα

• 19:39
    7'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Μπουχαλάκης βρέθηκε σε θέση βολής και του είπε "όχι" ο Μπάρκας σε σουτ με το δεξί. Θα μπορούσε να κάνει κάτι καλύτερο ο μέσος των Πειραιωτών, στο ύψος του ο γκολκίπερ της ΑΕΚ

• 19:36

Ξεκίνησε το ματς

• 19:36

Η ανεβασμένη ΑΕΚ είναι στην τρίτη θέση με 37 βαθμούς, έχοντας 13 λιγότερους από τους Πειραιώτες, που είναι στο +1 από τον δεύτερο της βαθμολογίας, ΠΑΟΚ