LIVE: ΑΕΛ-ΑΕΚ 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΑΕΛ-ΑΕΚ (17:15, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 16/12/18 - 19:35

Η ΑΕΚ δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο της ΑΕΛ, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League, καθώς έμεινε στο 0-0 στη Λάρισα. Το παιχνίδι, στον απαράδεκτο για τόσο υψηλό επίπεδο αγωνιστικό χώρο, οι δύο ομάδες δεν δημιούργησαν πολλές καλές ευκαιρίες και τελικά μοιράστηκαν τους βαθμούς. «Μοιραίος» παίκτης της ΑΕΛ ο Κενάν Μπαργκάν, ο οποίος στις καθυστερήσεις έχασε μοναδική ευκαιρία για να χαρίσει στην ομάδα του τη μεγάλη νίκη.

Φτωχό ήταν το θέαμα στο πρώτο ημίχρονο στο «χωράφι», που αποτελεί την έδρα της ΑΕΛ. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά, αλλά και οι δύο ομάδες πολύ δύσκολα μπορούσαν να συνδιαστούν επιτυχημένα, καθώς πέρα από την πίεση των αντιπάλων τους, είχαν ν' αντιμετωπίσουν και τον κάκιστο αγωνιστικό χρόνο. Οι δύο ομάδες είχαν από μια καλή ευκαιρία στο πρώτο 45λεπτο.

ΑΕΛ
ΑΕΛ
0-0
ΑΕΚ
ΑΕΚ
  • 19:10
    93'

Στο 0-0 μένουν Λάρισα και ΑΕΚ, σε ένα μέτριο παιχνίδι.

• 19:10
    92'
    Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ

Ο Μπάρκας έκανε κάκιστη έξοδο, αλλά Μπαργκάν δεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ελέω Οικονόμου.

• 19:00
    83'

Κίτρινη στον Γιαννιώτα για διαμαρτυρίες

• 18:56
    79'
    Αλλαγή για την ΑΕΚ

Γιακουμάκης αντί Μπογέ

• 18:43
    68'

Γκάλο αντί Μπακάκη

• 18:32
    57'
    Μεγάλη φάση για την ΑΕΛ!

Ο Μπαργκάν βρέθηκε σε πολύ καλή θέση, αλλά προσπάθησε να "σκοτώσει" τον Μπάργκα και αστόχησε

• 18:32
    56'

Γιαννιώτας αντί Κλωναρίδη

• 18:25
    50'
    Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ!

Ωραία μπαλιά για τον Πόνσε, που βρέθηκε μέσα στην περιοχή και δέχτηκε την κόντρα την ύστατη στιγμή και πήρε το κόρνερ

• 18:21
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος

• 18:05
    45'

Σε ένα μέτριο (και μερικές στιγμές κακό) παιχνίδι, Λάρισα και ΑΕΚ πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0.

• 17:56
    37'
    Νέα φάση για την ΑΕΚ

Δυνατό σουτ του Κλωναρίδη, η μπάλα έξω σε κόρνερ

• 17:54
    35'
    Καλή στιγμή για την ΑΕΚ!

Γύρισμα του Μπακάκη από τα δεξιά, διώχνει ο Κρίστινσον με τα χέρια και η μπάλα στον Μπογέ, που είχε κέρδος μόνο ένα κόρνερ, όντας στο ύψος του πέναλτι.

• 17:52
    33'
    Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΛ

Παράλληλη κίνηση του Μπαργκάν με τη γραμμή της μεγάλης περιοχής και συρτό-δυνατό σουτ που έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Μπάρκα

• 17:40
    21'

Έντονες διαμαρτυρίες του Πόνσε για χέρι του Γκόλια μέσα στην περιοχή. Δεν φάνηκε από το replay να υπάρχει κάτι

• 17:36

Ο Μάρκο Λιβάγια ένιωσε κάποιες ενοχλήσεις στην προθέρμανση, αλλά είναι κανονικά στο αρχικό σχήμα

• 17:31
    12'

• 17:17
    1'

Ξεκίνησε το παιχνίδι

• 17:17

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, ξεκινάει το ματ εντός ολίγου

• 17:11

Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης. Βοηθοί: Αντώνιος Δίπλαρης, Δαμιανός Ευθυμιάδης 4ος Διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης