LIVE: Άρης-Παναθηναϊκός 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Άρης-Παναθηναϊκός 1-0 (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 02/12/18 - 21:00

O Παναθηναϊκό με γκολ στο 93', έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας, από το "Κ. Βικελίδης", απέναντι στον Άρη. Διαβάστε περισσότερα ΕΔΩ.

Άρης
Άρης
1-1
Παναθηναϊκός
  • 20:54
    90'

Μετά από ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, Άρης και Παναθηναϊκός μένουν στο 1-1!

• 20:54
    93'
    ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

Ο Χατζηγιοβάννης  εκτελεί το πέναλτι α λα Πανένκα και ισοφαρίζει!

• 20:53
    92'

Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, με τον Σιώπη να ανατρέπει τον Μπουζούκη καθαρά και τον Τζοβάρα να το καταλογίζει, δείχνοντας του παράλληλα και κίτρινη κάρτα.

• 20:51
    90'

Τρία λεπτά, μόνο, οι καθυστερήσεις! Τραγική διαιτησία!

• 20:49
    89'
    Με 10 ο Παναθηναϊκός!

Κίτρινη κάρτα στον Μακέντα, για μαρκάρισμα πάνω στον Σιώπη, αλλά είναι η δεύτερη και αποβάλλεται.

• 20:45
    85'
    Τεράστια φάση για τον Άρη!

Δοκάρι από την προβολή του Βέλεθ!

• 20:44
    83'
    Μεγάλη στιγμή για τον Παναθηναϊκό!

Ο Μακέντα κάνει μια ιδιαίτερα δύσκολη κεφαλιά, από το ύψος του πέναλτι και ο Κουέστα να διώχνει με υπερένταση!

• 20:40
    79'
    Αλλαγή για τον Άρη

Μέσα ο Μάβραϊ, έξω ο Γκαρσία

• 20:38

Αυξάνεται η πίεση των «πρασίνων». Με δύο φορ η ομάδα του Δώνη και τρία στόπερ. Ο Ινσούα παίζει τρίτος. Ο Χατζηγιοβάνης δεξιά πτέρυγα, ο Χατζηθεοδωρίδης στην αριστερή.

• 20:34
    75'
    Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό

Καμπετσής και Χατζηθεοδωρίδης αντί των Κάτσε και Μαυρομμάτη

• 20:34
    73'

Ματίγια μπαίνει αντί του Ντιγκινί

• 20:30
    70'
    Νέα καλή στιγμή για τους "πράσινους"

Σέντρα από δεξιά του Πούγγουρα, ο Ινσούα πάει να πιάσει εναάριο βολέ αλλά κάνει... τσαφ. Άουτ.

• 20:30
    70'

Πιέζει ο Παναθηναϊκός...

• 20:29
    66'
    Νέα φάση για τον Παναθηναϊκό!

Ατομική προσπάθεια και σουτ του Ινσούα, από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα περνάει άουτ, ενώ εκείνος διαμαρτύρεται έντονα για κόρνερ

• 20:25
    63'
    Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό!

Υπέροχη μπαλιά του Μπουζούκη για τον Κάτσε που μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, αλλά το σουτ του αν και ολομόναχος είναι απελπιστικά άστοχο

• 20:13
    53'

Εκτέλεση του κόρνερ από αριστερά, ο Βέλεθ παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

• 20:05
    46'
    Β' μέρος

Ξεκίνησε το β΄ημίχρονο!

• 20:04
    Η αντίδραση της ΠΑΕ Παναθηναϊκός
  • 20:01
    Απόλυτα δικαιολογημένες διαμαρτυρίες των παικτών του Παναθηναϊκού στον διαιτητή Τζοβάρα!

αρης παο διαμαρτυριες

• 19:48
    45'

Λήξη του πρώτου μέρους, με τον Άρη να προηγείται του Παναθηναϊκού με 1-0.

• 19:44
    41'

Ο Μακέντα πατάει εκπληκτικά τη μπάλα για τον Κάτσε ο οποίος από το ύψος του πέναλτι σουτάρει, η μπάλα βρίσκει στον Δεληζήση και στη συνέχεια ο Μπουζούκης δεν μπόρεσε να σουτάρει καλά!

• 19:38
    37'
    Καλή φάση για τον Άρη

Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, σέντρα του Γκάμα, κεφαλιά του Δεληζήση, απογειώνεται και διώχνει σε νέο κόρνερ ο Διούδης!

• 19:34
    33'
    Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

Στη θέση του τραυματία Γιόχανσον, ο Δώνης

• 19:29

Ο Άρης πιέζει πολύ ψηλά και εμποδίζει τον Παναθηναϊκό να αναπτυχθεί.

• 19:24
    Η απόκρουση του Διούδη στο πρώτο πέναλτι του Άρη
  • 19:24
    18'

Γύρισμα του Γιόχανσον από δεξιά, αρχικά ο Μπουζούκης δεν μπορεί να σουτάρει μέσα από την περιοχή ενώ το ίδιο συμβαίνει και με τον Ινσούα που γλίστρησε...

• 19:18
    16'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Άρη!

Ο Γιουνές νικά τον Διούδη και ανοίγει το σκορ για τον Άρη!

• 19:17
    15'

Νέο πέναλτι υπέρ του Άρη, ξεκάθαρα κανένα χέρι του Γιόχανσον! Απίθανη απόφαση του διαιτητή!

• 19:09
    6'

Ο Διούδης πέφτει στην αριστερή του αγωνία και αποκρούει την εκτέλεση του Γκάμα!

• 19:07
    5'
    Πέναλτι για τον Άρη

Ο Ινσούα μαρκάρει τον Γκάμα μέσα στην περιοχή, με τον Πορτογάλο να πέφτει. Σωστή απόφαση

• 19:02
    1'

• 19:01

Ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του αδικοχαμένου αθλητή του Άρη

• 18:57

Η ιστορία ανάμεσα στις δύο ομάδες έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον. Ο Παναθηναϊκός κυριαρχεί και στη Θεσσαλονίκη, παρά το γεγονός ότι πέρασε μια περίοδο από το 1973 ως το 1984, που αρκέστηκε το πολύ σε ισοπαλίες στο "Κλεάνθης Βικελίδης". Έχουν περάσει πάνω από πέντε χρόνια από την τελευταία συνάντησή τους εκεί, όταν ο Παναθηναϊκός επικράτησε 2-0 με δύο γκολ του Κλωναρίδη, που μετά αποβλήθηκε. Μάλιστα, από τους παίκτες που έπαιζαν σε εκείνο το παιχνίδι έχει απομείνει μόλις ένας στο ρόστερ των ομάδων. Ο... Σωκράτης Διούδης! Ο Άρης έχει κερδίσει τα αμέσως δύο προηγούμενα στην έδρα του.

• 18:50

Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Γιώργος Τζοβάρας του Συνδέσμου Φθιώτιδας.

• 18:50
    Παναθηναϊκός (Γιώργος Δώνης)

Διούδης – Κολοβέτσιος, Πούγγουρας, Μαυρομμάτης - Γιόχανσον, Κάτσε, Κουρμπέλη, Ινσούα, -Χατζηγιοβάνης, Μακέντα, Μπουζούκης

Στον πάγκο: Κότσαρης, Οικονόμου, Δώνης, Τζανδάρης, Εμμανουηλίδης, Καμπετσής και Χατζηθεοδωρίδης

• 18:50
    Άρης (Σάββας Παντελίδης)

Κουέστα – Κωνσταντινίδης, Δεληζήσης, Βέλεθ, Μενέντες – Σιώπης, Μπάσα – Γκάμα, Ντιγκινί, Ματέο Γκαρσία – Γιουνές.

Στον πάγκο: Αναγνωστόπουλος, Ναζλίδης, Βαλεριάνος, Μαρτίνες, Ματίγια, Τζανακάκης, Μάβραϊ

• 18:49

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 18:49

Από την πλευρά του ο Παναθηναϊκός ξέσπασε με πέντε γκολ στον Απόλλωνα, μετά τα τρία ντέρμπι, όπου ναι μεν δεν νίκησε, ωστόσο ήταν ανταγωνιστικός. Έχει δύο νίκες στα τελευταία έξι, ενώ είχε κερδίσει και τα πέντε πρώτα. Εκτός έδρας δεν έχει νίκη στα τρία τελευταία. Ξεκινάει πολύ προσεκτικά όλα τα παιχνίδια του, αφού ακόμα δεν έχει δεχτεί γκολ εκτός έδρας στο πρώτο ημίχρονο σε έξι παιχνίδια για πρωτάθλημα και Κύπελλο.

• 18:49

Ο γηπεδούχος Άρης μετά τα "διπλά" σε Ριζούπολη και Ηράκλειο, που τον έβγαλαν πάλι στο βαθμολογικό "αφρό", επιστρέφει στο σπίτι του, όπου έχει χάσει τα δύο τελευταία με ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό. Τις δυσκολίες της επιστροφής στην κατηγορία και της παρουσίας πολλών νέων παικτών, απαλύνει η δυναμική της εξέδρας.