LIVE: Αστέρας Τρίπολης-Χιμπέρνιαν 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Αστέρας Τρίπολης-Χιμπέρνιαν 0-0 (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 02/08/18 - 22:54

Στη Σκωτία δεν ήθελε πολύ να πάρει την πρώτη του ευρωπαϊκή νίκη μακριά από την Τρίπολη. Τελικά, τον πρόδωσε η κόπωση και έτσι ο Αστέρας επέστρεψε στο σπίτι του έχοντας στην πλάτη του ένα εις βάρος του 3-2 να ανατρέψει κόντρα στην Χιμπέρνιαν.

Σαφώς το σκορ αυτό γυρίζει - ειδικά από τον καλό Αστέρα που είδαμε στη Σκωτία. Ο Σάββας Παντελίδης θέλει να δει την προσοχή στην άμυνα και την αποτελεσματικότητα στην επίθεση από την ομάδα του.

Πρόβλημα θα είναι η απουσία του Πασαλίδη, την οποία θα καλύψει λογικά ο νεαρός Χριστόπουλος αλλά δεν αποκλείεται να δούμε τον Ιγκλέσιας στα στόπερ.

Αστέρας Τρίπολης
1-1
Χιμπέρνιαν
Χιμπέρνιαν
  • 22:54
    90'
    ΤΕΛΟΣ

Ο Αστέρας δεν κατάφερε να βρει το "χρυσό" γκολ και μένει εκτός Europa League.

• 22:44
    83'
    Ακόμα μια μεγάλη φάση για τον Αστέρα!

Ο Ιγκλέσιας με κάθετη, έβγαλε τετ α τετ τον Δουβίκα, που νικήθηκε από τον Μπογκντάν!

• 22:29
    70'
    Απίθανη φάση για τον Αστέρα!

Κεφαλιά-πάσα του Τριανταφυλλόπουλου έπειτα από κόρνερ, δεύτερη από τον Ιγκλέσιας, η μπάλα λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία!

• 22:21
    62'
    Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα!

Σκαστή κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου και τρομερή επέμβαση του Μπογκντάν

• 22:20
    58'
    Φωνές από τον Αστέρα!

Κεφαλιά του Δουβίκα και χέρι του ΜακΓκρέρορ. Εδώ δεν δίνεται πέναλτι στον Αστέρα.

• 22:19
    57'
    Αλλαγή για τον Αστέρα

Ο Δουβίκας αντί του Μπελόκ

• 22:15
    51'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Αστέρα!

Ο Κώτσιρας έκανε κίνηση από τα δεξιά, συνέκλινε και μοίρασε για τον Τσιλιανίδη που με ωραία κίνηση βρέθηκε απέναντι από τον Μπογκτάν και τον εκτέλεσε! Ελπίζει ξανά ο Αστέρας!

• 22:08
    48'
    Με δέκα ο Αστέρας!

Δεύτερη κίτρινη για τάκλιν, στον Μανιά. Η πρώτη είχε δοθεί για διαμαρτυρίες

• 22:04
    46'
    Β' ημίχρονο

Ξεκίνησε το β' μέρος

• 21:50
    45'
    Ημίχρονο στην Τρίπολη

Ο Αστέρας βρίσκεται πίσω στο σκορ, με 1-0 από τη Χιμπέρνιαν και χρειάζεται μια υπέρβαση, για να πάρει την πρόκριση

• 21:45
    43'
    Γκοοολ για τη Χιμπέρνιαν!

Τραγικό λάθος του Ιγκλέσιας λίγο κάτω από τη σέντρα, ο Καμπερί κουβάλησε την μπάλα και έδωσε την κατάλληλη στιγμή στον ΜακΓκίν που εκτέλεσε τον Αθανασιάδη.

• 21:42
    41'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα!

Εκτέλεση κόρνερ του Κυριακόπουλου από τα δεξιά, ωραίο πάτημα και κεφαλιά του Τσιλιανίδη με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να έχει χάσει τη φάση, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι!

• 21:24
    22'

Σουτ του Μάλαν εκτός περιοχής, αιφνιδιάστηκε και μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Αθανασιάδης

• 21:14
    13'

Ανεβάζει στροφές ο Αστέρας, ψάχνοντας το γκολ

• 21:08

Διαιτητής της συνάντηση είναι ο Γάλλος Μιλό ενώ βοηθοί του θα είναι οι Στεφάν Λουζί και Φιλίπ Ζανέ

• 21:08
    Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων

Αστέρας (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης -Κυριακόπουλος, Βαλιέντε, Τριανταφυλλόπουλος, Κώτσιρας- Ιγκλέσιας, Μπελόκ- Μουνάφο, Τσιλιανίδης, Καλτσάς- Μανιάς

Χιπέρνιαν (Νέιλ Λένον): Μπογκτάν -Χάνλον, ΜακΓκρέγκορ, Άμπροουζ- Στέβενσον, Γκρέι, ΜακΓκιν, Μάλαν, Σλίβκα -Μπόιλ, Καμπερί

• 21:08

Χωρίς κάποια καλή φάση το ματς έως τώρα, μετά τα πρώτα 7'.

• 21:08

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, του Αστέρα Τρίπολης με τηΧιμπέρνιαν, για τον β' προκριματικό γύρο του Europa League