LIVE: Ατρόμητος-Ντιναμό Μπρεστ 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ατρόμητος-Ντιναμό Μπρεστ (20:15, Epsilon TV & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 02/08/18 - 22:14

Ο Ατρόμητος φιλοξενεί την Ντιναμό Μπρεστ η οποία χωρίς τον Μαραντόνα έφτασε στην Ελλάδα για να υπερασπιστεί το 4-3 του πρώτου αγώνα. Ένας αγώνας όπου οι Περιστεριώτες τα είδαν όλα.

Μια τραγική εμφάνιση για 70 λεπτά και ήττα με 4-0 πριν μεταμορφωθούν στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα και μετατρέψουν την συντριβή σε γλυκιά ήττα με 4-3.

Στο Περιστέρι πήραν καλά το μάθημά τους και είναι αποφασισμένοι να μην επαναλάβουν τα ίδια λάθη. Από την πλευρά της η Ντιναμό Μπρεστ δεν υπολογίζει τους Γκάμπι Κίκι και Κίριλ Κιριλένκο.

Ατρόμητος
Ατρόμητος
1-1
Ντιναμό Μπρεστ
  • 22:13
    95'
    Γκοοοολ για τη Ντιναμό!

Ο Νεχάιτσικ στέλνει με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα του Μίρκοβιτς, ισοφαρίζοντας στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα...

• 21:59
    82'
    Τρίτη αλλαγή και για την Ντιναμό

Ο Μπαμπαβό παίρνει τη θέση του Φιλίποβιτς

• 21:58
    80'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο!

Ο Μανούσος με ένα τρομερό σούτ, από το ύψος της περιοχής, στέλνει τη μπάλα στο "παραθυράκι" του Γκούτορ και σημειώνει το πολυπόθητο τέρμα για τους Περιστεριώτες!

• 21:52
    75'
    Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο

Ο Μανούσος στη θέση του Σάκιτς

• 21:50
    74'

Ο Κουλούρης σκοράρει με το κεφάλι, αλλά το γκολ του Ατρόμητου κακώς δεν μετράει, με τον διαιτητή να καταλογίζει λανθασμένα επιθετικό φάουλ

• 21:45
    68'
    Αλλαγή για τη Ντιναμό

Ο Νεχάιτσικ αντικαθιστά τον Κομπλένκο.

• 21:43
    64'

Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Ατρόμητος, για σπρώξιμο του Βερετίλο πάνω στον Κουλούρη, αλλά σωστά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το ματς.

• 21:38
    60'
    Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο

Έξω Μούγιακιτς και Κωτσόπουλος, μέσα Βασιλακάκης και Ενσικουλού.

• 21:27
    49'

Μακρινό σουτ του Ρισβάνη, έξω από την αντίπαλη περιοχή, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ

• 21:25
    46'

Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο, με τον Ατρόμητο στη σέντρα

• 21:24
    46'

O Νιβάλντο παίρνει τη θέση του Φαμέγε για τους Λευκορώσους

• 21:06
    45'

Τέλος στο πρώτο μέρος, στο 0-0 οι δυο ομάδες

• 20:46
    28'
    Ευκαιρία για την Ντιναμό!

O Χομπλένκο σουτάρει αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

• 20:29
    11'

Ο Κάργας προλαβαίνει τον Κουλούρη πριν πλασάρει τον Γκούτορ, διώχνοντας σε κόρνερ

• 20:27
    10'
    Φάση για τον Ατρόμητο

Εκτέλεση φάουλ του Ούμπιντες, η κεφαλιά του Ρισβάνη από το δεύτερο δοκάρι περνάει λίγο άουτ

• 20:24
    7'

Η Μπρεστ έχει κερδίσει φάουλ έξω από την περιοχή του Ατρόμητου, με τον Νογιοκ να εκτελεί και τη μπάλα να περνάει ψηλά άουτ

• 20:22
    1'

• 20:22

Η ενδεκάδα της Ντιναμό: Γκούτορ, Βίτους, Κάργας, Νόγιοκ, Φαμέγε, Βερετίλο, Κομπλένκο, Φιλίποβιτς, Γιούζεπτσουκ, Σαβίτσκι, Οσουτσουκούο

• 20:22

Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Μίρκοβιτς, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Χατζηϊσαΐας, Γιαννούλης, Μάντσον, Σάκιτς, Ουμπίντες, Κωτσόπουλος, Μούγιακιτς, Κουλούρης

• 20:21

Μετά την ήττα με 4-3 στη Λευκορωσία, η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι κυνηγά μια απλή νίκη (αλλά όχι με… 5-4) για να βρεθεί στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League, όπου θα περιμένει μια εκ των Ζελέζνιτσαρ ή Απόλλων Λεμεσού (9/8 εκτός, 16/8 εντός έδρας).