LIVE: Ατρόμητος-Ολυμπιακός 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ατρόμητος-Ολυμπιακός (15:00, Novasports HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 24/01/21 - 16:54

Στο παιχνίδι με το οποίο ανοίγει το πρόγραμμα της ημέρας, στις 15:00 στο Περιστέρι ο Ατρόμητος αντιμετωπίζει τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Ολυμπιακό.

Η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι, η οποία προέρχεται από την ήττα από την ΑΕΚ, αλλά και από την ισοπαλία απέναντι στον ΠΑΣ στο Κύπελλο στοχεύει στην επιστροφή της στα θετικά αποτελέσματα προκειμένου να διατηρηθεί μέσα στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας, θα αγωνιστεί απέναντι στους «ερυθρόλευκους» χωρίς τους τραυματίες Γκαλβάο και Γιαννιώτη...

Στον αντίποδα το συγκρότημα του Πέδρο Μαρτίνς μετά την εκτός έδρας νίκη στο Κύπελλο επί του Παναιτωλικού στοχεύει στην 6η νίκη του μακριά από το Καραϊσκάκη και στην διατηρήση της διαφοράς που έχει από τους διώκτες του.

Ο Πορτογάλος κόουτς των Πειραιωτών δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα, για την αναμέτρηση με τους «κυανόλευκους». Εκτός πλάνων του για λόγους τακτικής έμειναν οι Λοβέρα, Κάιπερς, Σουντανί και Ντρέγκερ.

Ατρόμητος
Ατρόμητος
0-1
  • 16:54

Ο Ολυμπιακός επικρατεί του Ατρομήτου με 1-0

• 16:50
    90'

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

• 16:45
    82'

Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Γύρισμα του Ραντζέλοβιτς, προβολή του Ελ Αραμπί, διπλή κόντρα και άουτ

• 16:38

Πιέζει πολύ ο Ολυμπιακός, αρκετά παθητικός ο Ατρόμητος στο παιχνίδι

• 16:38
    Το γκολ του Ολυμπιακού

• 16:37
    75'
    Μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός

Ωραίο σουτ του Φορτούνη, εξαιρετική επέμβαση του Μανδά στη δεξιά του γωνία

• 16:27
    68'
    Φάση για τον Ολυμπιακό!

Σέντρα του Ρέαμπτσιουκ από τα αριστερά, άστοχο σουτ του Μπρούμα με τη μία

• 16:15
    55'
    Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό!

Ο Καμαρά βρέθηκε σε θέση βολής, καθυστέρησε χαρακτηριστικά να αποφασίσει και ο Μανδάς έκανε εξαιρετική επέμβαση στο σουτ του

• 16:11
    46'

• 15:54

Μέχρι εκείνο το σημείο οι φάσεις στο παιχνίδι ήταν λίγες, με τους Πειραιώτες να είναι συνολικά πιο επικίνδυνοι και να έχουν μεγάλη φάση με τον Ελ Αραμπί στο 7ο λεπτό

• 15:49
    Ημίχρονο στο Περιστέρι: Ατρόμητος-Ολυμπιακός 0-1

Το γκολ του Μπρούμα στις καθυστερήσεις χωρίζει τις δύο ομάδες

• 15:48
    45'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Ο Μπρούμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, προλαβαίνοντας Στρούγγη και Μανδά

• 15:42

Επικίνδυνο γύρισμα του Βαλμπουενά από τα δεξιά, πέρασε παράλληλα με την εστία η μπάλα

• 15:37
    Το "όχι" του Μανδά στον Αραμπί

• 15:32
    30'

Τρικυμία στην άμυνα του Ατρομήτου, με τον Στρούγγη να μην κάνει καλό γύρισμα με κεφαλιά προς τα πίσω και τον Μανδά να μην φτάνει σε πρώτη φάση στην μπάλα, αφού υπήρξε κακή συνεννόηση, αλλά με δεύτερη προσπάθεια πρόλαβε και μπλόκαρε

• 15:22
    16'
    Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

Παράλληλο γύρισμα του Ελ Αραμπί για τον Μπουχαλάκη, που έπεσε στο έδαφος και κέρδισε ένα κόρνερ. Δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι αντικανονικό, παρότι ο Γούτας πιάνει το αριστερό του χέρι

• 15:10
    7'

Σέντρα του Ρέαμπτσιουκ από τα αριστερά, σκαστή κεφαλιά του Ελ Αραμπί με τον Μανδά να διώχνει ενστικτωδώς.

• 15:10
    5'

Επικίνδυνη επίσκεψη του Ολυμπιακού στα καρέ του Ατρομήτου. Κεφαλιά πάσα του Σεμέδο για τον Ελ Αραμπί που κοντρόλαρε στην καρδιά της περιοχής, αλλά έδιωξε η άμυνα των γηπεδούχων πριν εκτελέσει

• 15:03
    1'

• 15:00

Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

• 15:00

Ο Πέδρο Μαρτίνς ανταμείβει τον Θανάση Ανδρούτσο για την πολύ καλή παρουσία του στο ματς με τον Παναιτωλικό και του δίνει φανέλα βασικού, χρησιμοποιώντας τον 23χρονο στα δεξιά αντί του Ραφίνια. Εκτός αποστολής Ντρέγκερ και Σουντανί για τους Πειραιώτες, αλλά όπως αναμενόταν και ο Μπρούνο.

• 14:54

Στο ματς του πρώτου γύρου, ο Ολυμπιακός είχε νικήσει πολύ πιο δύσκολα απ' όσο δείχνει το τελικό 4-0. Αφού πέτυχε όλα του τα γκολ στο δεύτερο μέρος. Με τον Ελ Αραμπί να κάνει χατ-τρικ (51', 82', 87'), ενώ το άλλο γκολ πέτυχε ο Χασάν στο 65

• 14:54

Διαιτητής: Πέτρος Τσαγκαράκης Βοηθοί: Μιχαήλ Καρσιώτης, Γεώργιος Χατζηνάκος 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας VAR: Τάσος Παπαπέτρου - AVAR: Γιώργος Χριστάκογλου

• 14:53
    Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς):

Σα - Ανδρούτσος, Μπα, Σεμέδο, Ρέαμπτσιουκ – Εμβιλά, Καμαρά, Μπουχαλάκης – Μπρούμα, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί

Στον πάγκο των Πειραιωτών: Τζολάκης, Σισέ, Χολέμπας, Ραφίνια, Πέπε, Φορτούνης, Βρουσάι, Ραντζέλοβιτς και Χασάν

• 14:53
    Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι):

Μανδάς, Γούτας, Στρούγγης, Νάτσος, Κιβρακίδης, Σάλομον, Γκάλο, Χαρίσης, Ραμπέλο, Χριστοδουλόπουλος, Μάτιτς

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Θεοδωράκης, Τομάσεβιτς, Οικονομίδης, Ούμπιδες, Νταβιώτης, Μουνίθ, Αγκάγιεφ, Μανούσος και Ενσικουλού

• 14:53

Οι γηπεδούχοι ήρθαν 2-2 με τον ΠΑΣ στο Κύπελλο, ενώ ηττήθηκαν με 2-1 στο πρωτάθλημα από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.

• 14:53

Οι Πειραιώτες θέλουν τη νίκη ώστε να κρατήσουν σε απόσταση ασφαλείας από την κορυφή τους διώκτες τους. Προέρχονται από το πολύ δύσκολο 1-0 επί του ΠΑΣ σε ό,τι αφορά το πρωτάθλημα, ενώ μεσοβδόμαδα επικράτησαν 3-0 του Παναιτωλικού στο Κύπελλο