LIVE: Λαμία-Παναθηναϊκός 4-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Λαμία-Παναθηναϊκός (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 21/12/17 - 19:19

Οι τρεις από τους τέσσερις «μεγάλους» επιβεβαίωσαν τον τίτλο του φαβορί και έκαναν το χρέος τους στο πρώτο από τα δύο ματς του Κυπέλλου για τη φάση των "16".

Ημίχρονο: Μετά από ένα καταστροφικό πρώτο ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός βρίσκεται πίσω στο σκορ με 3-0, απέναντι στη Λαμία, που έχει αποκτήσει ήδη μεγάλο προβάδισμα για την πρόκριση.

Το πρόγραμμα κορυφώνεται σήμερα (21/12) με τον Παναθηναϊκό να φιλοξενείται από τη Λαμία, σε ένα ματς όπου οι «πράσινοι» οφείλουν να μην πέσουν θύμα έκπληξης.

Οι αποστολές των δυο ομάδων:

Λαμία: Μελίσσας, Πίτκας, Κουκόλης, Ασίγκμπα, Παντελιάδης, Παπαργυρίου, Βασιλαντωνόπουλος, Αναστασόπουλος, Όμο, Μπλάζιτς, Καραγιάννης, Μπουλούλης, Λινάρδος, Πίτι, Τσούκαλος, Μανιάς, Πατσαρουχας, Βάντερσον και Βουό.

Παναθηναϊκός: Διούδης, Βλαχοδήμος, Ευαγγέλου, Κολοβέτσιος, Αυλωνίτης, Κουλιμπαλί, Ινσούα, Γιόχανσον, Κουρμπέλης, Λουντ, Σιλά, Τζανδάρης, Δώνης, Χατζηγιοβάνης, Μουνιέ, Βιγιαφάνιες, Άλτμαν, Μολίνς, Πίσπας, Κουντουριώτης.

Λαμία
Λαμία
4-1
Παναθηναϊκός
  • 19:19

Ο Παναθηναϊκός γνωρίζει πολύ βαριά ήττα με 4-1 από την Λαμία στην Φθιώτιδα και βρίσκεται σε πολύ δύσκολη θέση αναφορικά με την πρόκρισή τους στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας! Ακολουθεί αναλυτικό κείμενο...

• 19:15
    92'
    Διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό

Ο Λουντ δεν μπορεί αρχικά να νικήσει στο τετ-α-τετ τον Μελίσσα και στην εξέλιξη της φάσης ο Ινσούα σούταρε ψηλά άουτ μέσα από την περιοχή

• 19:14
    91'
    Καθυστερήσεις

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος

• 19:14
    90'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Λαμία!

Ο Βιγιαφάνιες έκανε το λάθος, με τον Μπλάζιτς να κλέβει την μπάλα και να κάνει ωραία ατομική προσπάθεια και εξαιρετικό πλασέ, γράφοντας το 4-1!

• 19:12

Κακό πλασέ του Πατσαρούχα, μπλόκαρε εύκολα ο Διούδης

• 19:11
    86'
    Αλλαγή για την Λαμία

Πατσαρούχας αντί Βουό

• 19:10
    85'

Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη

• 19:06
    82'
    Φοβερό γκολ για τον Παναθηναϊκό!

Ο Μολίνς έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, εκμεταλλευόμενος το λάθος του Παντελιάδη και με φοβερή λόμπα κρέμασε τον Μελίσσα για να μειώσει το σκορ!

• 19:03
    80'

Φοβερό σουτ του Πίτι, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια

• 18:59
    74'

Φωνές για πέναλτι στον Παναθηναϊκό σε μονομαχία του Όμο με τον Δώνη. Δεν είναι διαφωτιστικό το ριπλέι, υπάρχει ένα τράβηγμα αλλά δεν είναι ξεκάθαρη η επαναληπτική προβολή

• 18:55
    70'

Μπλάζιτς αντί Αναστασόπουλου

• 18:52
    70'
    Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

Μουνιέ αντί Άλτμαν

• 18:52
    69'
    Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό

Γέμισμα του 'Αλτμαν, ο Δώνης έκανε το κοντρόλ μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ που επιχείρησε κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Μελίσσα

• 18:50
    64'

Εκτέλεση φάουλ του Πίτι, μπλόκαρε εύκολα ο Διούδης

• 18:44
    60'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό

Ωραία κίνηση και σουτ του Άλτμαν μέσα από την περιοχή, το... έβγαλε δύσκολα ο Μελίσσας

• 18:39
    56'
    Αλλαγή για τη Λαμία

Στη θέση του Καραγιάννη, ο Μπουλούλης

• 18:38
    54'

Ο Παναθηναϊκός σκοράρει με κεφαλιά του Κουρμπέλη αλλά ο β' βοηθός (Γιώργος Πασχάλης) σηκώνει το σημαιάκι του για οφσάιντ! Λανθασμένη υπόδειξη, δεν υπήρξε κανένα οφσάιντ στον παίκτη των "πρασίνων" και το γκολ έπρεπε να μετρήσει

• 18:37
    53'

Σουτ του Μολίνς έξω από την περιοχή, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Μελίσσας

• 18:30
    47'

Σουτ του Τσούκαλου μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ

• 18:29
    46'

Ο Μελίσσας βγαίνει ταχύτατα και προλαβαίνει τον Βιγιαφάνιες πριν γίνει απειλητικός

• 18:29
    46'
    Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

Δώνης και Μολίνς μέσα, Αυλωνίτης και Πίσπας έξω

• 18:27

Στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες...

• 18:11
    47'
    Ημίχρονο στη Λαμία

Με ένα εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο, η Λαμία προηγείται του Παναθηναϊκού με 3-0 στη Φθιώτιδα, με σκόρερ τους Πίτι (5', 46') και Παντελιάδη (41').

• 18:10
    46'
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!! Θρίαμβος για τη Λαμία!

O Tσούκαλος έκανε την σέντρα, ο Καραγιάννης την κεφαλιά-πάσα προς τον Πίτι, ο οποίος έφυγε από κανονική θέση και με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Διούδη για τρίτη φορά σήμερα!

• 18:07
    45'

2 λεπτά ο έξτρα χρόνος

• 18:05
    42'
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!! Μεγάλο προβάδισμα για τη Λαμία!

Ο Παντελιάδης πήρε την κόντρα από τον Κουλιμπαλί, στη συνέχεια έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής, το οποίο κόντραρε στον Αυλωνίτη και κρέμασε τον Διούδη! 2-0 η Λαμία, παίρνει σπουδαίο προβάδισμα!

• 18:00
    38'
    ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό

Ο Μελίσσας έδιωξε με τις γροθιές, με την μπάλα να φτάνει στον Λουντ, ο οποίος έκανε το βολέ αλλά στάθηκε άτυχος καθώς η μπάλα σταμάτησε στη συμβολή των δοκών

• 17:53

Έχει πέσει ο ρυθμός στο παιχνίδι, δεν υπάρχουν φάσεις στα τελευταία λεπτά κι ενώ πλησιάζουμε στο πρώτο μισάωρο

• 17:43

Σουτ του Τζανδάρη στην κίνηση, η μπάλα ψηλά άουτ

• 17:39

Από τα δεξιά παίζει κυρίως ο Παναθηναϊκός με τους Κουλιμπαλί και Βιγιαφάνιες. Από την άλλη μεριά, η Λαμία περιορίζεται σε ορισμένες ατομικές ενέργειες των Πίτι και Βασιλαντωνόπουλου που έχουν αρκετή διάθεση

• 17:39
    16'

Σέντρα του Βιγιαφάνιες, ο προωθημένος Αυλωνίτης πήρε την κεφαλιά αλλά ο Μελίσσας ήταν σε καλή θέση και μπλόκαρε την μπάλα

• 17:34
    11'

Σουτ του Πίσπα, ο Μελίσσας έδιωξε κόρνερ

• 17:30

Προσπαθεί να πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο ο Παναθηναϊκός και να βάλει δύσκολα στους γηπεδούχους

• 17:30
    5'

Ο Βασιλαντωνόπουλος έκανε τη σέντρα-σουτ από τα αριστερά, ο Πίτι πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με εξ επαφής κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Λαμία

• 17:25

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Διούδης, Κουλιμπαλί, Ινσούα, Κολοβέτσιος, Αυλωνίτης, Κουρμπέλης, Τζανδάρης, Λούντ, Βιγιαφάνες, Άλτμαν, Πίσπας

Στον πάγκο: Βλαχοδήμος, Γιόχανσον, Δώνης, Μολίνς, Μουνιέ, Σιλά, Ευαγγέλου

• 17:24

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Μελίσσας, Παντελιάδης, Αναστασόπουλος, Κουκόλης, Ασίγκμπα, Όμο, Καραγιάννης, Πίτι, Βουό, Βασιλαντωνόπουλος, Τσούκαλος

Στον πάγκο βρίσκονται οι Πίτκας, Παπαργυρίου, Λινάρδος, Μπουλούλης, Πατσαρούχας, Βάντερσον και Μπλάζιτς

• 17:24

Να δούμε και τις ενδεκάδες των δυο ομάδων, που δεν τις αναφέραμε

• 17:22
    1'

• 17:22

Θα γίνει κανονικά το παιχνίδι. Ο Αρετόπουλος αποφάσισε να ξεκινήσει το ματς αφού έκρινε πως μπορεί να παιχθεί ποδόσφαιρο καθώς η μπάλα κυλάει στον αγωνιστικό χώρο

• 17:15

Γίνονται προσπάθειες από τους ανθρώπους του γηπέδου για τον καθαρισμό των γραμμών του γηπέδου.

• 17:14
    Εικόνα από το γήπεδο της Λαμίας

φδφδ

• 17:13

Οι δύο ΠΑΕ έχουν έρθει και σε επαφή με την ΕΠΟ και στο τραπέζι έχει πέσει το ενδεχόμενο αναβολής και η μεταφορά του ματς στις αρχές του νέου έτους.