LIVE: Μπασακσεχίρ-Ολυμπιακός 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Μπασακσεχίρ-Ολυμπιακός (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 07/08/19 - 22:41

O Oλυμπιακός αντιμετωπίζει την ανερχόμενη δύναμη της Τουρκίας Μπασακσεχίρ στο «Başakşehir Fatih Terim Stadium» της Κωνσταντινούπολης, για το Γ' προκριματικό γύρο του Champions League.

Η ομάδα του Μαρτίνς θέλει να γυρίσει από την Πόλη με ένα αποτέλεσμα όπου θα τον κάνει να πανηγυρίσει την πρόκριση στα πλέι οφ του θεσμού μέσα στο «Καραϊσκάκης» στις 13/8. Αν τα καταφέρει, θυμίζουμε πως τον Ολυμπιακό περιμένει ο νικητής του ζευγαριού Κράσνονταρ-Πόρτο.

Μπασακσεχίρ
Μπασακσεχίρ
0-1
  • 22:41
    95'

Ο Ολυμπιακός επικρατεί της Μπασακσεχίρ με 1-0 και βρίσκεται αγκαλιά με την πρόκριση!

• 22:38

Αποκρούει ο Σα το πέναλτι του Βίστσα!

• 22:36
    90'
    Πέναλτι για την Μπασακσεχίρ!

Ο Μπρούνο σε σέντρα του Κλισί κάνει χέρι, πέναλτι για τους γηπεδούχους!

• 22:33
    87'
    Αλλαγή για την Μπασάκσεχιρ

Στη θέση του Κριβέλι ο Μπα

• 22:25
    80'
    Με δέκα η Μπασακσεχίρ!

Δεύτερη κίτρινη για τον Καφετσί για φάουλ στον Καμαρά! Δεν χάνει αυτό το ματς ο Ολυμπιακός!

• 22:24
    79'
    Φάση για την Μπασακσεχίρ

Εκτέλεση φάουλ του Καφετσί, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Σα, που έδειξε να ελέγχει

• 22:23

Προσπαθεί να κρατήσει το "0" ο Ολυμπιακός. Αυτός είναι ο στόχος του, ποντάροντας πολύ στις αντεπιθέσεις πλέον

• 22:18
    73'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Καμαρά αντί Βαλμπουενά

• 22:18
    71'
    Πολύ καλή στιγμή για την Μπασακσεχίρ!

Εξαιρετική ενέργεια του Βίστσα και δυνατό σουτ που "έβγαλε" ο Σα με πολύ καλή επέμβαση

• 22:16
    69'

Ελία αντί Γκούλμπραντσεν

• 22:13
    68'

Άστοχη κεφαλιά του Ρομπίνιο, που νίκησε στον αέρα τον Ελαμπντελαουί

• 22:09
    63'
    Αλλαγή για την Μπασακσεχίρ

Αζουμπουίκε αντί του Τεκντεμίρ

• 22:02
    53'

Φοβερή ενέργεια του Ποντένσε από τα δεξιά, αλλά πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ η άμυνα της Μπασακσεχίρ

• 21:58
    52'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Ο Βαλμπουενά έκανε γλυκιά σέντρα για τον Γιώργο Μασούρα που σκόραρε με κεφαλιά από το δεύτερο δοκάρι, στέλνοντας την μπάλα στην απέναντι γωνία

• 21:56
    51'

Καλή αντεπίθεση του Ολυμπιακού, με τον Βαλμπουενά να μοιράζει στον Ποντένσε, που δεν έκανε καλό τελείωμα και μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Μπασακσεχίρ

• 21:54

Απομακρύνθηκε από τις Αρχές ένας οπαδός ο οποίος είχε πάει με φανέλα της Γαλατάσαραϊ στο γήπεδο

• 21:50
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος!

• 21:38

Οι Πειραιώτες δεν έχουν απειληθεί ιδιαίτερα και σε γενικές γραμμές (τηρουμένων των αναλογιών) έχουν στα μέτρα τους το παιχνίδι. Το κακό πεντάλεπτο από το 15' και μετά θα έπρεπε να είχε αποφύγει, διότι θα μπορούσε κάλλιστα να το πληρώσει. Συνολικά, δεν έχει κινδυνέψει ιδιαίτερα και είχε στο 38' καλή φάση με τον Γκιγέρμε, έπειτα από την εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά.

• 21:37
    45'

Στο 0-0 Μπασακσεχίρ και Ολυμπιακός

• 21:28
    38'
    Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό

Ο Βαλμπουενά εκτέλεσε φάουλ από τ' αριστερά, η άμυνα των Τούρκων έπαιξε πολύ ψηλά για το οφσάιντ και ο Γκιγέρμε που ήταν αποδέκτης της μπάλας σούταρε πολύ άτσαλα από πολύ καλή θέση.

• 21:22
    36'

Κίτρινη στον Τσιμίκα για διαμαρτυρίες

• 21:19

Σκληρό παιχνίδι από τους Τούρκους

• 21:19
    31'

Κίτρινη και στον Κλισί

• 21:12
    24'

Δυνατό σουτ του Βίστσα, μπλόκαρε ο Σα

• 21:11
    22'
    Φάση για τον Ολυμπιακό

Ωραία σέντρα του Τσιμίκα, ο Γκερέρο από αρκετά πλάγια θέση έπιασε την κεφαλιά και έδιωξαν οι γηπεδούχοι λίγο πριν τη γραμμή

• 21:11

Κίτρινη στον Καφετσί

• 21:11

Δεν πάει καλά αμυντικά ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά και έχει χάσει την ηρεμία του και τη συγκέντρωσή του από το λάθος του Σα και έπειτα. Τώρα έκανε λάθος ο Σεμέδο και χρειάστηκε να κόψει ο Μεριά τον Ρομπίνιο που πάτησε περιοχή κόντρα σε ανοργάνωτη άμυνα

• 21:01
    15'
    Μεγάλη φάση για τους Τούρκους!

Ο Σα άφησε... ζωντανή την μπάλα, θέλοντας να γλιτώσει το κόρνερ και του έφυγε η μπάλα μέσα από τα χέρια με αποτέλεσμα να απειλήσουν οι Τούρκοι, αλλά η άμυνα του Ολυμπιακού έσβησε το λάθος.

• 20:57

Το παιχνίδι κυλάει έως τώρα όπως περίπου θα το ήθελε ο Ολυμπιακός

• 20:56
    11'

Σουτ του Γκιγέρμε εκτός περιοχής, έπεσε και μάζεψε ο αντίπαλος τερματοφύλακας, Γκιουνόκ

• 20:53
    8'

Στα σώματα η μπάλα από την εκτέλεση του Βαλμπουενά

• 20:53
    7'

Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό. Κίτρινη στον Βίστσα και μάλιστα πολύ σκληρό το φάουλ του Βόσνιου

• 20:52

Αποδεικνύεται και στην πράξη ότι πρόκειται για μια αρκετά φιλόξενη έδρα. Δεν έχει καμία σχέση με τις έδρες, όπου έχουν αγωνιστεί κατά καιρούς οι ελληνικοί σύλλογοι κόντρα σε ομάδες της Τουρκίας

• 20:46
    1'

Ξεκίνησε το παιχνίδι

• 20:43

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

• 20:33

Στο γήπεδο, όπως αναμενόταν, βρίσκεται και ο Βαγγέλης Μαρινάκης

• 20:33

Διαιτητής είναι ο Όρελ Γκρίνφελντ. Οι βοηθοί είναι οι Ρόι Χασάν, Ιντάν Γιαρκόνι και τέταρτος ο Έιταν Σμούλεβιτς

• 20:16

Αξίζει να σημειωθεί πως αν ο Ολυμπιακός περάσει στα play off του Champions League θα αντιμετωπίσει μια εκ των Κράσνονταρ ή Πόρτο

• 20:16

Η ρεβάνς είναι την Τρίτη 13 Αυγούστου στις 21:30 στο Γ. Καραϊσκάκης

• 20:16
    Ολυμπιακός (Μαρτίνς):

Ζοσέ Σα, Ελαμπντελαουί, Σεμέδο, Μεριά, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης, Γκιγέρμε, Μασούρας, Βαλμπουενά, Ποντένσε, Γκερέρο

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Άλαν, Καμαρά, Ελ Αραμπί, Μπρούνο, Τοροσίδης, Σισέ, Ραντέλοβιτς

• 20:15
    Μπασάκσεχιρ (Μπουρούκ):

Γκουνόκ, Κλισί, Βίτσκα, Γκούλμπραντσεν, Καχβετσί, Τεκντεμίρ, Σεϊτζού, Βιεϊρά, Κριβέλι, Ρομπίνιο, Ζούνιορ

Στον πάγκο είναι οι: Μπαμπακάν, Ελία, Μπα, Ροντρίγκες, Φρέι, Ουκάρ, Αζουμπουίκε

• 20:15

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 20:08

Να θυμίσουμε πως ο Ολυμπιακός στην προηγούμενη φάση είχε αφήσει εκτός τη Βικτόρια Πλζεν (0-0 στην Τσεχία, 4-0 στο Φάληρο).

• 20:06

Μαζί θα παρακολουθήσουμε ζωντανά την εξέλιξη του παιχνιδιού ανάμεσα στην Μπασακσεχίρ και τον Ολυμπιακό, για τον γ' προκριματικό γύρο του Champions League.