LIVE: ΟΦΗ-Παναθηναϊκός (16:00, Novasports 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 18/10/20 - 18:06

Στο Ηράκλειο ο ΟΦΗ υποδέχεται τον Παναθηναϊκό. Η ομάδα του Γιώργου Σίμου, η οποία στοχεύει στο πρώτο της τρίποντο εντός έδρας, θα αντιμετωπίσει τους «πράσινους με ουκ ολίγα αγωνιστικά προβλήματα.

Πιο συγκεκριμένα εκτός πλάνων του προπονητή τους έχουν τεθεί οι τραυματίες Σελίμοβιτς, Μαρινάκης Ναμπί, Βούρος, Νέιρα, Σόουζα, Βαζ και Τσιλιανίδης.

Όσον αφορά το «τριφύλλι», το οποίο μετά την απομάκρυνση του Ντάνι Πογιάτος θα έχει ως υπηρεσιακό προπονητή στον πάγκο του τον Σωτήρη Συλαϊδόπουλο στοχεύει στη νίκη και παράλληλα σε ένα νέο ξεκίνημα. Εκτός πλάνων για την συγκεκριμένη αναμέτρηση έχουν τεθεί ο Χουανκάρ που έμεινε εκτός αποστολής, αλλά και ο Σαβιέρ λόγω τραυματισμού.

ΟΦΗ
ΟΦΗ
2-2
Παναθηναϊκός
  • 18:06
    95'

Λήξη της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με σκορ 2-2, με τον Παναθηναϊκό να σκοράρει με... buzzer beater στο φινάλε

• 17:38
    77'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΟΦΗ!

Με τον... ώμο του, ο Σαρδινέρο να τροφοδοτεί τον αμαρκάριστο και πάλι Μεγιάδο, που με κεφαλιά από την μικρή περιοχή, δίνει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του

• 17:35
    72'

Διπλή αλλαγή ο ΟΦΗ. Λυμπεράκης και Μπαλογιάννης αντί Στάικου και Κοροβέση αντίστοιχα

• 17:35
    70'

Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Εμμανουηλίδη να μπαίνει αντί του Χατζηγιοβάνη

• 17:29
    66'

Ο Μακέντα σούταρε έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βάτερμαν

• 17:29
    65'

Αντεπίθεση του ΠΑΟ και σουτ του Χατζηγιοβάνη «με την μια», αλλά τον Βάτερμαν να κάνει εντυπωσιακή απόκρουση, διατηρώντας το 1-1!

• 17:20
    60'

Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ να προηγηθεί εκ νέου, με τον Κοροβέση να κάνει την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά και τον Διούδη να... απογειώνεται για να διώξει σε κόρνερ

• 17:16
    56'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

Εκτελεί το πέναλτι ο Μακέντα, με τον Βάτερμαν να πέφτει σωστά και να αποκρούει στην αριστερή του γωνία, διατηρώντας το 1-1!

• 17:16
    53'

Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, το κερδίζει ο Μακέντα από τον Μεγιάδο

• 17:02

Χωρίς αλλαγές ξεκινούν οι δύο ομάδες στην επανάληψη

• 16:56
    45'

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον ΟΦΗ να προηγείται του Παναθηναϊκού με 1-0.

• 16:46
    45'

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος

• 16:41
    41'

Σουτ του Μακέντα από θέση μέσα αριστερά, ο Βάτερμαν μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια

• 16:41
    39'

Νέα καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με σουτ του Στάρτζεον από την αριστερή πλευρά της περιοχής και τη μπάλα να περνάει άουτ

• 16:41

Χωρίς τις μεγάλες φάσεις στο παιχνίδι, ο ΟΦΗ ανοίγει το σκορ απέναντι στον Παναθηναϊκό

• 16:41
    37'

Ο Στάρτζεον παίρνει το ριμπάουντ από την απόκρουση του Διούδη στο δυνατό σουτ του Στάικου και με νέο σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής κι αριστερά δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του!

• 16:02
    1'

Αρχίζει ο αγώνας, με τον ΟΦΗ στη σέντρα

• 15:59

Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης

• 15:59
    Παναθηναϊκός:

Διούδης, Βέλεθ, Σένκεφελντ, Σάντσες, Ζαγαρίτης, Κουρμπέλης, Μπουζούκης, Αλεξανδρόπουλος, Χατζηγιοβάνης, Καρλίτος, Μακέντα

Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Ξενόπουλος, Πούγγουρας, Αθανασακόπουλος, Καραγιάννης, Αϊτόρ, Σερπέζης, Τζαβίδας, Καμπετσής και Εμμανουηλίδης

• 15:58

Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Σωτηρίου, Λυμπεράκης, Βαφέας, Μπαλογιάννης, Νοικοκυράκης, Γιάννου, Γκαργκαλατζίδης, Μίγγος και Σουρνάκης

• 15:58

Στο βασικό σχήμα του ΟΦΗ ξεκινούν οι Βάτερμαν, Ουές, Διαμαντής, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Στάρτζεον, Σακόρ, Στάικος, Γρίβας και Σαρδινέρο

• 15:58

Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League, στο «Γεντί Κουλέ»