LIVE: Οι αγώνες του Champions League (ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

LIVE: Οι αγώνες του Champions League

Ενημερώθηκε: 18/09/19 - 23:54

Η 1η αγωνιστική των ομίλων της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης συνεχίζεται απόψε με τους «ερυθρόλευκους» του Πέδρο Μαρτίνς να υποδέχονται τη φιναλίστ του περσινού τουρνουά, Τότεναμ, στο... φλεγόμενο «Γ.Καραϊσκάκης».

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της βραδιάς ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις σε Παρίσι και Μαδρίτη. Η Παρί Σεν Ζερμέν, δίχως τον τιμωρημένο Νεϊμάρ, υποδέχεται τη μεγάλη Ρεάλ Μαδρίτης σε ένα πρώτο εξαιρετικά δυνατό τεστ από αυτά που θέλει να δείξει επιτέλους πως μπορεί να διαχειριστεί και να κάνει την υπέρβαση στο Champions League.

Από την άλλη, η Ατλέτικο στη Μαδρίτη φιλοξενεί τη Γιουβέντους με νωπές ακόμα τις μνήμες από τις περσινές μονομαχίες τους, όταν οι «ροχιμπλάνκος» πήραν στο Τορίνο με... κάβα το υπέρ τους 2-0 από το πρώτο ματς και ο Κριστιάνο Ρονάλντο σεληνιάστηκε για ν' αποκλείσει την ομάδα του Σιμεόνε μόνος του.

Η Μπάγερν Μονάχου για τον όμιλο του Ολυμπιακού κοντράρεται με τον Ερυθρό Αστέρα που έχει ήδη δείξει τα δόντια του και κρατάει σε εγρήγορση τους αντιπάλους του, η Μάντσεστερ Σίτι φιλοξενείται από τη Σαχτάρ Ντόνετσκ, ενώ, η πρωτάρα Αταλάντα έχει ταξιδέψει στο Ζάγκρεμπ για το ματς με τη Ντιναμό.

Ατλέτικο Μαδρίτης-Γιουβέντους 2-2
    Μπάγερ Λεβερκούζεν-Λοκομοτίβ Μόσχας 1-2.

• 23:52

Μπάγερν-Ερυθρός 3-0: Ο Μίλερ σκοράρει αυτή τη φορά

• 23:52

Παρί-Ρεάλ 3-0: Ο Μενιέ από κοντά δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Παρί

• 23:48
    90'

Ατλέτικο-Γιουβέντους 2-2: Κεφαλιά του Ερνάντες και 2-2.

• 23:48

Μπάγερν-Ερυθρός 2-0: Ο Λεβαντόφσκι σκοράρει και καθαρίζει το ματς

• 23:48

Σαχτάρ-Σίτι 0-3: Σκοράρει ο Ζέσους για το 3-0.

• 23:48

Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 4-0: Χατ-τρικ από τον Όρσιτς και το... πάρτι συνεχίζεται για την Ντινάμο Ζάγκρεμπ

• 23:48

Ατλέτικο-Γιουβέντους 1-2: Ο Σάβιτς με κοντινή κεφαλιά μειώνει για την Ατλέτικο

• 23:25
    62'

Ατλέτικο-Γιουβέντους 0-2: Φοβερή σέντρα του Σάντρο, ο Ματουιντί βρέθηκε στο κατάλληλο σημείο και με καρφωτή κεφαλιά δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στην Γιουβέντους.

• 23:07
    48'

Ατλέτικο-Γιουβέντους 0-1: O Ιγκουαΐν έδωσε στον Κουαδράδο, ο οποίος με φοβερό σουτ στο απέναντι «Γ» άφησε... άγαλμα τον Όμπλακ για το 0-1.

• 22:50

Ημίχρονο σε όλα τα ματς: Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεάλ Μαδρίτης 2-0, Μπάγερν Μονάχου-Ερυθρός Αστέρας 1-0, Σαχτάρ Ντόνετσκ-Μάντσεστερ Σίτι 0-2, Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 3-0, Ατλέτικο Μαδρίτης-Γιουβέντους 0-0, Μπάγερν Μονάχου-Λοκομοτίβ Μόσχας 1-2.

• 22:44
    38'

Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 3-0: Τι κάνουν οι Κροάτες, φοβερά πράγματα! Ο Όρσιτς μετά το γύρισμα του Αντέμι δίνει αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα του!

• 22:42
    38'

Σαχτάρ-Σίτι 0-2: Ο Γκουντογκάν δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα τού Πεπ Γκουαρδιόλα.

• 22:41
    37'

Λεβερκούζεν-Λοκομοτίβ 1-2: Ο Μπαρίνοφ με σουτ από τα 35 μέτρα μετά το λάθος του Χραντέτσκι, δίνει ξανά προβάδισμα στους Ρώσους.

• 22:38
    34'

Μπάγερν-Ερυθρός Αστ. 1-0: Άψογη σέντρα του Πέρισιτς, ο Κομάν σκοράρει με κεφαλιά-ψαράκι για το 1-0.

• 22:34
    33'

Παρί-Ρεάλ 2-0: Ο Ντι Μαρία σκοράρει ξανά, με άψογο πλασέ έξω από την περιοχή.

• 22:34
    31'

Ντινάμο Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 2-0:Μετά από γύρισμα του Λέοβατς, ο Όρσιτς σκόραρε με ωραίο πλασέ από το ύψος της περιοχής.

• 22:33
    25'

Λεβερκούζεν-Λοκομοτίβ Μόσχας 1-1:Μετά από σουτ του Αρανγκίζ, ο Χέβεντες έβαλε την προβολή και έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

• 22:32
    24'

Σαχτάρ-Σίτι 0-1: Ο Μαχρέζ παίρνει το ριμπάουντ και σκοράρει μετά από σουτ του Ρόδρι στο δοκάρι.

• 22:19
    16'

Λεβερκούζεν-Λοκομοτίβ Μόσχας 0-1:Ο Κριχόβιακ με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή, παγώνει το Λεβερκούζεν.

• 22:18
    14'

Παρί-Ρεάλ 1-0: Ο Άνχελ Ντι Μαρία σκοράρει από κοντά με ωραίο σουτ και δίνει το προβάδισμα στους Παριζιάνους. Φέρει ευθύνη και ο Κουρτουά που δέχεται το γκολ στην κλειστή γωνία.

• 22:18
    10'

Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Αταλάντα 1-0:Ανοίγουν το σκορ οι γηπεδούχοι με προβολή του πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ, Μάριν Λέοβατς.

• 22:10

Πρώτο δεκάλεπτο στα ματς, δεν υπάρχει σκορ πουθενά. 'Ολα στο 0-0.

• 22:10

Σέντρα στις έξι αναμετρήσεις!

• 21:54

Σε περίπου δέκα λεπτά ξεκινάνε τα άλλα έξι ματς: Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεάλ Μαδρίτης, Μπάγερν Μονάχου-Ερυθρός Αστέρας, Σαχτάρ Ντόνετσκ-Μάντσεστερ Σίτι, Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Αταλάντα, Ατλέτικο Μαδρίτης-Γιουβέντους, Μπάγερν Μονάχου-Λοκομοτίβ Μόσχας.

• 21:54

Τέλος στις δύο αναμετρήσεις!Ολυμπιακός-Τότεναμ 2-2, Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι 0-0.

• 21:05

Μεγάλη ευκαιρία για την Μπριζ. Παραμένει το 0-0 στο ματς με την Γαλατά

• 20:42

Ημίχρονο και στα δύο ματς. Ολυμπιακός-Τότεναμ 1-2 και Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι 0-0

• 20:38

Κλαμπ Μπριζ-Γαλατασαράι 0-0: Στο Βέλγιο δεν υπάρχει σκορ αλλά φουλ φάσεις και εξαιρετικός ρυθμός. Στο 31' ο Μπάμπελ έχασε τετ-α-τετ, με τους γηπεδούχους να απαντάνε στο 34' με δοκάρι του Ρίκα.

• 20:38

Στις 22:00 έχουμε σέντρα στα άλλα έξι ματς: Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεάλ Μαδρίτης, Μπάγερν Μονάχου-Ερυθρός Αστέρας, Σαχτάρ Ντόνετσκ-Μάντσεστερ Σίτι, Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Αταλάντα, Ατλέτικο Μαδρίτης-Γιουβέντους, Μπάγερν Μονάχου-Λοκομοτίβ Μόσχας.

• 20:37

Κοντά στην ολοκλήρωση των πρώτων ημιχρόνων βρίσκονται ο Ολυμπιακός με την Τότεναμ (0-2) και η Κλαμπ Μπριζ με την Γαλατασαράι (0-0)

• 20:37

Χθες, είχαμε κάποιες σπουδαίες αναμετρήσεις όπως το Ντόρτμουντ-Μπαρτσελόνα (0-0) και το Νάπολι-Λίβερπουλ (2-0), ενώ η ομάδα που εντυπωσίασε ήταν η Σάλτσμπουργκ, η οποία επικράτησε με 6-2 της Γκενκ στο ντεμπούτο της στη διοργάνωση