LIVE: Ολυμπιακός-ΑΕΚ 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ολυμπιακός-ΑΕΚ (19:30, Novasports 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 27/10/19 - 22:26

Για ακόμα μία φορά η έδρα του Ολυμπιακού αποδείχθηκε ανυπέρβλητο εμπόδιο για την ΑΕΚ. Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν 2-0 και παραμένουν στην κορυφή της βαθμολογίας μετά την 8η αγωνιστική, ενώ η Ένωση βρίσκεται πλέον στο -8.

ΤΕΛΟΣ

Δίκαιη νίκη για τον Ολυμπιακό, ο οποίος επικράτησε με 2-0 της ΑΕΚ και ανέβηκε ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο Σεμέδο άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό, με τον Καμαρά να δίνει την... χαριστική βολή στους φιλοξενούμενους στο 77ο λεπτό.

• 21:30
    89'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Λοβέρα αντί Μπουχαλάκη

• 21:24

Συνεχίζει να έχει νεύρα ο Λόπες, ο οποίος έχει και κάρτα

• 21:21
    79'

Νεύρα από τον Λόπες, που τα έβαλε με τον Ποντένσε, ζητώντας θέατρο του συμπατριώτη του. Κίτρινη στον Πορτογάλο

• 21:21
    78'

Ο Καμαρά έπιασε δυνατό σουτ από το ημικύκλιο και έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Τσιντώτα. Ήταν τρίτη και φαρμακερή για τον μέσο των Πειραιωτών.

• 21:16

Η ΑΕΚ είναι καλύτερη σε αυτό το διάστημα, την περιμένει ο Ολυμπιακός, ο οποίος, όπως επισημάναμε και νωρίτερα δεν έχει τρεξίματα

• 21:15
    73'
    Αλλαγή για την ΑΕΚ

Γιακουμάκης αντί Αλμπάνη

• 21:15
    73'

Γκερέρο αντί Ελ Αραμπί

• 21:12
    71'

Άστοχο σουτ του Αλμπάνη από το ημικύκλιο, έπειτα από το κόρνερ

• 21:12
    70'
    Νέα φάση για τον Ολυμπιακό!

Δυνατό σουτ του Καμαρά στο στρώσιμο του Ποντένσε, έδιωξε με δυσκολία ο Τσιντώτας

• 21:07
    66'

Βέρντε αντί Ντέλετιτς

• 21:07
    66'
    Φάση για τον Ολυμπιακό

Ο Ποντένσε έστρωσε στον Καμαρά, που από το ημικύκλιο έπιασε δυνατό σουτ και ο Τσιντώτας έδιωξε σε κόρνερ

• 21:04
    62'

Πολύ δυνατό σουτ του Σιμάο, η μπάλα εκτός. Δόθηκε άουτ, ήταν κόρνερ, αφού βρήκε στον Παπαδόπουλο

• 21:03
    59'

Σιμάο αντί Γαλανόπουλου

• 20:50
    48'
    Φάση για την ΑΕΚ!

Ο Ολιβέιρα τσίμπησε δις την μπάλα και ο Σα πρόλαβε τα χειρότερα, βγαίνοντας αρκετά έξω από την περιοχή του.

• 20:48
    46'
    Β' ημίχρονο

Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες...

• 20:32
    45'
    Hμίχρονο

Το τέρμα του Σεμέδο στο 9' χωρίζει τις δύο ομάδες. Έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ο Ελ Αραμπί στο 26', αλλά έπειτα από χρήση VAR δεν μέτρησε το γκολ, για χέρι του Γκιγέρμε νωρίτερα

• 20:30
    45'

Καλή αντεπίθεση της ΑΕΚ, ο Ολιβέιρα βγήκε στην κόντρα και έκανε κακό σουτ από πλάγια θέσηb

• 19:55
    9'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!!!

Ο Ελ Αραμπί έστρωσε στον Σουντανί, που εκτέλεσε τον Τσιντώτα, αλλά ο Σεμέδο με προβολή είναι αυτός που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Πιθανόν να μην έμπαινε γκολ χωρίς την παρέμβαση του Πορτογάλου στόπερ

• 19:47

Ο Ολυμπιακός είναι πολύ ψηλά στο γήπεδο στο ξεκίνημα. Όπως συνηθίζει στα πρώτα λεπτά

• 19:35

Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του αγώνα, λόγω της ατμόσφαιρας που έχει διαμορφωθεί από τα καπνογόνα. Θα χρειαστούν λίγα λεπτά για να καθαρίσει η ατμόσφαιρα

• 19:35

ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Τσιντώτας Λόπες, Τσιγκρίνσκι, Βράνιες, Μπακάκης, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Ντέλετιτς, Αλμπάνης, Λιβάγια, Ολιβέιρα

• 19:34

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Αβραάμ, Ελαμπντελαουί, Γκιγέρμε, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Σουντανί, Ποντένσε, Ελ Αραμπί.